Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Stadion lokalny, ale nowoczesny

- Udało nam się! To jest sukces nas wszystkich, a przede wszystkim mieszkańców Prądnika Czerwonego – mówił podczas otwarcia stadionu miejskiego KS „Prądniczanka” Dominik Jaśkowiec, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa, od początku zaangażowany w jego modernizację.

Prace na stadionie trwały od 2016 r., kosztowały ponad 11 mln zł, a po modernizacji stadion spełnia wymogi licencyjne III ligi piłkarskiej. Przebudowa, przeprowadzana w dwóch etapach objęła m.in. modernizację budynku klubowego, instalację trybun wolnostojących wraz z zadaszeniem, wymianę nawierzchni boiska na sztuczną oraz wykonanie oświetlenia.

- Kiedy zaczynaliśmy przygotowania do tej inwestycji nikt nie wierzył, że się nie uda. Jednak Kraków jeśli chodzi o sport jest miastem wyjątkowym w skali Polski. Inwestycji w małą infrastrukturę sportową - najważniejszą z punku widzenia mieszkańców - jest bardzo dużo. To jest obiekt skromny, a jednocześnie nowoczesny i funkcjonalny. Wszystkie jego parametry zostały tak obliczone, aby stadion był możliwie jak najbardziej intensywnie wykorzystywany przez młodych sportowców, głównie piłkarzy i piłkarki – mówił Dominik Jaśkowiec, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa podczas otwarcia po modernizacji stadionu miejskiego przy ul. św. Andrzeja Boboli.

Stadion KS „Prądniczanka” przeznaczony będzie głównie do uprawiania sportu masowego i rekreacji, a więc nastawiony jest na potrzeby mieszkańców. Obecnie w „Prądniczance” trenuje ponad 400 piłkarzy i piłkarek.

- To przede wszystkim sukces mieszkańców Krakowa i przykład, że miasto potrafi też dbać o te mniejsze obiekty sportowe. Oddajemy dziś do użytku stadion, w którego realizację i powstanie byłem zaangażowany od początku. Trwało to kilka lat, ale za stosunkowo małe pieniądze udało się stworzyć obiekt sportowy: lokalny, kameralny i bardzo nowoczesny, który będzie dobrze służył mieszkańcom – dodał Przewodniczący RMK.

A jaka była geneza przebudowy stadionu KS „Prądniczanki”, który powstał w latach 70. XX wieku?

- Wszystko zaczęło się od rozmów, wizji i koncepcji około 2011 roku, kiedy budynki klubowe „Prądniczanki” spłonęły. Wtedy też rozpoczęliśmy rozmowy, by w miejscu zniszczonego stadionu zrealizować nowoczesny obiekt sportowy, który mógłby być wizytówką Krakowa w zakresie wspierania małych klubów sportowych. Prace projektowe i realizacyjne po kilku latach, zaowocowały oddaniem obiektu sportowego do użytku – tłumaczył Dominik Jaśkowiec Przewodniczący RMK.

Oficjalne otwarcie stadionu miejskiego KS „Prądniczanka” po przebudowie odbyło się 30 maja.

dsc_0121.jpg-Stadion KS Prądniczanka
Stadion KS Prądniczanka Magdalena Bartlewicz
dsc_0142.jpg-Stadion KS Prądniczanka
Stadion KS Prądniczanka Magdalena Bartlewicz
dsc_0155.jpg-Stadion KS Prądniczanka
Stadion KS Prądniczanka Magdalena Bartlewicz
dsc_0181.jpg-Stadion KS Prądniczanka
Stadion KS Prądniczanka Magdalena Bartlewicz
dsc_0121.jpg-Stadion KS Prądniczanka
dsc_0142.jpg-Stadion KS Prądniczanka
dsc_0155.jpg-Stadion KS Prądniczanka
dsc_0181.jpg-Stadion KS Prądniczanka
pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2019-05-31
Data aktualizacji: 2019-05-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź