Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nabór na szkolenia zawodowe dla osób z niepełnosprawnościami

Trwa nabór do II edycji ogólnopolskiego projektu „GraduatON”, którego celem jest zwiększenie zatrudnienia wśród osób z niepełnosprawnością posiadających wykształcenie wyższe poprzez zaplanowanie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery oraz wprowadzenie ich na rynek pracy. Projekt będzie realizowany od września w Łodzi, ale zgłaszać się mogą osoby z całej Polski.

Fot. materiały prasowe

Uczestnikami projektu mogą być osoby, które są absolwentami szkoły wyższej lub są na ostatnim roku studiów wyższych, posiadają aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne), a na dzień przystąpienia do projektu pozostają bez zatrudnienia.

Uczestnicy projektu mogą liczyć na wsparcie doradcy zawodowego, każdy z uczestników projektu zostanie przejdzie test kompetencyjny oraz test metodą Clifton Strengths Finder Assesment. Otrzyma również wsparcie psychologa/coacha kariery.

Projekt przewiduje warsztaty z autoprezentacji, organizacji czasu pracy, komunikacji interpersonalnej i komunikacji w zespole oraz szkolenie z urządzeń i technologii wspomagających osoby z niepełnosprawnościami w środowisku zawodowym. Organizatorzy zapewniają również wsparcie w aktywnym poszukiwaniu pracy i płatne 3-miesięczne staże aktywizacyjnego dla najlepszych (20 uczestników w każdym z okresów realizacji projektu).

W ramach projektu pokrywane będą koszty:

  • profesjonalnej obsługi merytorycznej podczas organizowanych wsparć;
  • wynajmu sal szkoleniowych podczas organizowanych warsztatów i szkoleń;
  • ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników podczas organizowanych wsparć;
  • materiałów szkoleniowych;
  • wyżywienia podczas udziału w warsztatach i szkoleniach;
  • zakwaterowania podczas udziału w szkoleniach i warsztatach – dla osób, które z uzasadnionych przyczyn nie są w stanie dojechać z miejsca zamieszkania w dniu w którym odbywa się szkolenie lub warsztat (np. odległość powyżej 100 km); koszty pokrywane będą do momentu wyczerpania budżetu środków przeznaczonych na ten cel;
  • dojazdów na szkolenia i warsztaty – koszty pokrywane do wysokości kwoty przewidzianej w budżecie i do momentu wyczerpania budżetu środków przeznaczonych na ten cel, zgodnie z obowiązującym „Regulaminem rozliczenia kosztów podróży – projekt pn. „GraduatON”.

Więcej informacji pod adresem: reaxum.eu

pokaż metkę
Autor: DOMINIKA JAŹWIECKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-07-17
Data aktualizacji: 2019-07-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź