Komunikat archiwalny

Rodzicu, zgłoś ciekawą inicjatywę dla dzieci!

Jeszcze tylko do 31 lipca można zgłaszać propozycje do konkursu „Słoneczniki 2019”, w którym nagradzane są najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci w wieku 0–14 lat. Dla rodziców i opiekunów to szansa, aby wyróżnić i rekomendować zajęcia, warsztaty czy wydarzenia uwielbiane przez ich pociechy. Następnie nad listą nominowanych pochyli się profesjonalne jury złożone z przedstawicieli środowiska naukowego w dziedzinie psychologii i pedagogiki dziecięcej.

Rodzicu, zgłoś ciekawą inicjatywę dla dzieci!
Fot. CzasDzieci.pl / materiały prasowe

Co roku w konkursie „Słoneczniki” wyłaniane są najciekawsze inicjatywy dla dzieci w wieku do 14 lat: warsztaty, koncerty, spektakle, festiwale i inne zajęcia, zapewniające najmłodszym nie tylko rozrywkę, ale i wszechstronny rozwój. Celem jest nagrodzenie wysiłku i pomysłowości organizatorów, a najważniejsze kryteria brane pod uwagę to: podejście prowadzących do uczestników, dostosowanie oferty do potrzeb rozwojowych dzieci, atrakcyjność inicjatywy oceniana w odniesieniu do zaangażowania emocjonalnego dziecka.

W tej edycji nominować można inicjatywy zorganizowane w Krakowie od 1 lipca 2018 do 30 czerwca 2019 r. To one walczyć będą o statuetki Złotego Słonecznika, Nagrody Rodziców i wyróżnienia jury, które przyznawane są w sześciu kategoriach: język, logika, sztuki wizualne, muzyka, ruch i przyroda. Kandydatów do konkursu można zgłaszać za pomocą specjalnego formularza: sloneczniki.czasdzieci.pl.

Ostateczna lista zakwalifikowanych inicjatyw zostanie ogłoszona 9 sierpnia. Od tego dnia do 9 września będzie można głosować na najlepsze wydarzenia w danych kategoriach. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu i przyznanie statuetek podczas uroczystej gali odbędzie się we wrześniu i październiku.

Serwis internetowy CzasDzieci.pl już po raz dziewiąty organizuje ten plebiscyt w naszym mieście.

Tagi: dzieci, konkurs

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także