Komunikat archiwalny

Bezpłatne lekcje muzealne w MNK

Czy woda jest niebieska, a jabłko okrągłe? Czy zwierzęta na obrazach są dzikie? Co to jest płacidło? Jakie tajemnice skrywają muzea? Dzieci i młodzież poznają odpowiedzi na te pytania podczas zajęć edukacyjnych  w oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie, które startują już w wakacje.

Bezpłatne lekcje muzealne w MNK
Fot. Muzeum Narodowe w Krakowie

W ofercie ponad 90 różnych tematów lekcji muzealnych, a także gry muzealne odbywające się w przestrzeni wystaw oraz spacery edukacyjne na terenie miasta. Zajęcia w muzeum to okazja do poznania sekretów kryjących się za dziełami sztuki, poszerzenia wiedzy na temat kultury i historii, a także zajrzenia na wystawy stałe i czasowe MNK. To nauka w przyjaznej atmosferze, dostosowana do konkretnych grup wiekowych – od przedszkoli po szkoły ponadpodstawowe. 

Oferta lekcji muzealnych startuje już w wakacje pod hasłem „Parasolka na słońce”. W ramach programu dzieci i młodzież mogą wziąć udział m.in. w zajęciach: „Co się chowa w cieniu wiązu? Zwierzęta i rośliny z ogrodu Józefa Mehoffera”, „Historia mierzenia czasu. Zegary przez wieki” czy „Płacidło, moneta, karta kredytowa, czyli historia pieniądza”.

Od września natomiast ruszą gry muzealne. Lekcje realizowane są we wszystkich oddziałach MNK na wystawach stałych i wystawach czasowych do grudnia 2019 roku.

Zajęcia przygotowane są z myślą o uczniach wszystkich typów szkół publicznych i niepublicznych (przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych). Wybrane zajęcia są dostosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pełną oferta tematów lekcji muzealnych i spacerów edukacyjnych znajduje się tutaj

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także