Komunikat archiwalny

Już wkrótce Święto Organizacji Pozarządowych

We wrześniu rozpoczną się obchody Święta Organizacji Pozarządowych. Celem corocznej kampanii promocyjnej jest rozpowszechnianie działań organizacji pozarządowych i ich aktywności wśród mieszkańców.

Już wkrótce Święto Organizacji Pozarządowych
Fot. pixabay.com

W Krakowie aktywnie działa niemal 2500 organizacji pozarządowych. To właśnie organizacje pozarządowe silnie wpływają na jakość życia, pomagają mieszkańcom i poprawiają jakość przestrzeni społecznej.

– Osoby pracujące w NGO i wolontariusze często mają poczucie, że ich praca pozostaje niezauważona. Osiągnięcie jakiegoś celu niejednokrotnie zajmuje miesiące, a nawet lata, a efekt zostaje zauważony przez niewielu. Święto Organizacji Pozarządowych to okazja, by poznać i docenić tych, którzy poświęcają swój czas i energię. To będzie wyjątkowy czas zarówno dla nich, jak i dla mieszkańców, którzy wspólnie z nami będą uczestniczyć w licznych eventach - mówi Marta Grabek-Niekraszkiewicz z Krakowskiego Forum Organizacji Społecznych KraFOS.

W ramach Święta Organizacji Pozarządowych odbędzie się w parku Jordana piknik NGO, w którym organizacje pozarządowe zaprezentują swoją działalność i wejdą w interakcję z mieszkańcami. Wśród przygotowanych atrakcji znajdziemy m.in. koncerty, animacje, wydarzenia prowadzone przez organizacje (warsztaty kulturalne, robienie budek dla bezdomnych kotów, pokazy psów ratowniczych). Atrakcji na pewno nie zabraknie. Wśród planowanych wydarzeń znajdziemy też liczne akcje edukacyjno-promocyjne („Poznaj NGO”), szkolenia, czy „Tydzień w krakowskich NGO”, podczas którego organizacje otworzą swoje siedziby na gości.

Najbliższe miesiące to doskonała okazja, by poznać ludzi zaangażowanych w projekty.

Pokaż metkę
Autor: DOMINIKA JAŹWIECKA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także