Komunikat archiwalny

Ruszają październikowe wycieczki rowerowe

Wydział Gospodarki Komunalnej UMK zaprasza na pierwszą październikową edukacyjną wycieczkę rowerową. Organizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Kraków Miastem Rowerów, przejażdżka będzie doskonałą okazją, by w przyjaznym otoczeniu nauczyć się, jak bezpiecznie i przyjemnie poruszać się rowerem po Krakowie. Trasa pierwszej październikowej wycieczki przebiegać będzie przez Stare Miasto, Krowodrzę i Łobzów. Dla każdego uczestnika wycieczki przewidziano drobny rowerowy upominek!

Ruszają październikowe wycieczki rowerowe
Fot. pixabay.com

Pierwsza wycieczka w październikowej edycji odbędzie się 6 października, o godz. 14.30, miejsce zbiórki plac Wszystkich Świętych przed budynkiem Magistratu. Wycieczka będzie trwać ok. 2 godzin, a poprowadzą ją świetnie przygotowani członkowie Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.

W ostatnich latach w Krakowie przybywa rozwiązań mających ułatwić sprawne i bezpieczne przemieszczanie się rowerzystów po mieście, takich jak: kontrapasy, śluzy rowerowe, pasy filtrujące, pasy dla rowerów, strefy uspokojonego ruchu. O tym, gdzie występują tego typu rozwiązania oraz jak należy z nich korzystać, będzie można dowiedzieć się podczas tej wycieczki. Będzie także można usystematyzować swoją wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego dotyczących rowerzystów, w tym zasad ruchu w ruchu ogólnym, kwestii pierwszeństwa w obrębie przejazdu dla rowerów, na ciągach pieszo – rowerowych i skrzyżowaniach równorzędnych, a także zasad ruchu wokół i po Rynku Głównym oraz jazdy po ulicach z torowiskiem, itp.

Liczba miejsc na wycieczkę jest ze względów organizacyjnych limitowana, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia można nadsyłać na adres e-mailowy: joanna.majdecka@um.krakow.pl  lub zgłaszać telefonicznie pod numerem 12 616 87 70 (tylko do piątku 4 października do godz. 15:00)

Zaplanowane trasy są łatwe, wiodą w większości po płaskim terenie i w znacznym stopniu korzystają z infrastruktury rowerowej. Podstawowe umiejętności rowerzysty są oczywiście obowiązkowe. W wycieczce mogą uczestniczyć także osoby niezarejestrowane na nią wcześniej, jednak pod warunkiem dostępności wolnych miejsc.

Potwierdzeniem udziału w wycieczce jest informacja zwrotna ze strony przedstawiciela Organizatora, którym jest Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa.

Rejestracja i udział w wycieczce oznaczają akceptację regulaminu wycieczki.

Kolejne rowerowe wycieczki edukacyjne już wkrótce!

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także