Komunikat archiwalny

„Dokopać psychiatrom” – mecz i spotkania w ramach „Human Week”

Od poniedziałku trwa I Krakowski Tydzień Zdrowia Psychicznego „Human Week”. Na wszystkich zainteresowanych tematem zdrowia psychicznego czekają otwarte wykłady, spotkania, pokazy filmowe i wieczorki poetyckie.

„Dokopać psychiatrom” – mecz i spotkania w ramach „Human Week”
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

I Tydzień Zdrowia Psychicznego „Human Week” organizowany jest przez Szpital Uniwersytecki we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa oraz Uniwersytetem Jagiellońskim. W ramach „Human Week” 10 października w Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego został rozegrany mecz piłki nożnej, w którym z drużyną psychiatrów ze Szpitala Uniwersyteckiego rywalizowała drużyna złożona z przedstawicieli organizatora i współorganizatorów. Mecz odbył się w Hali 100-lecia KS Cracovia pod hasłem „Dokopać psychiatrom”.

Tego samego dnia odbył się pokaz filmu „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” i spotkanie z prof. Bogdanem de Barbaro, a także spotkanie „Teatr jako terapia” z Jerzym Fedorowiczem. W ramach dnia otwartego w Galerii Miodowa można było obejrzeć dzieła artystów i twórców z Art Studio Miodowa – pracowni edukującej artystycznie osoby, które przeżyły różnego rodzaju kryzysy psychiczne.

Na piątek została zaplanowana akcja artystyczna „Maski i twarze” oraz spotkanie zorganizowane pod hasłem „Czego oczekuje od nas prof. Antoni Kępiński?”. Finałem I Krakowskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego będzie wieczór z poezją Marty Eloy-Cichockiej, Joanny Oparek i Juliusza Pielichowskiego z muzyką na żywo, na które mieszkańcy Krakowa zaproszeni są do Miejskiego Centrum Dialogu przy ul. Brackiej.

W Pensjonacie U Pana Cogito, w którym większość personelu stanowią osoby po kryzysach psychicznych, do końca tygodnia odbywają się spotkania z doradcami zawodowymi  i trenerami pracy dotyczące aktywizacji zawodowej osób chorych psychicznie.

Więcej informacji oraz szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia oraz na Facebooku.

 

Pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także