Komunikat archiwalny

Rok Orlika

W Krakowie powstało już 10 kompleksów boisk, wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Aż 9 z nich otwarto w 2010 roku.

Rok Orlika
Fot. www.krakow.pl

Mieszkańcy Krakowa mają już do dyspozycji 10 kompleksów boisk, wybudowanych w ramach projektu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Nasze miasto zaangażowało się w realizację rządowego programu budowy takich obiektów w 2009 roku. Wtedy to, w czerwcu, otwarto pierwszy kompleks boisk przy ulicy Jerzmanowskiego.

Worek z Orlikami rozsypał się na dobre w 2010 roku. Wiosną otwarto kompleksy boisk na Kurdwanowie oraz w Nowej Hucie, na osiedlu Na Wzgórzach. W kolejnych miesiącach nowoczesne i funkcjonalne obiekty zyskali mieszkańcy osiedla Złotego Wieku, Krowodrzy, Wadowa, Prokocimia, Klinów i Bronowic. Ostatniego w tym roku Orlika zainaugurowano na początku grudnia na Ruczaju. Co ważne, większość kompleksów boisk zlokalizowanych jest przy placówkach szkolnych. Dzięki temu, korzystać z nich mogą również uczniowie w ramach zajęć sportowych.

Kompleksy Orlik składają się z boiska do piłki nożnej oraz boiska wielofunkcyjnego do koszykówki i piłki siatkowej. Ich wielkość jest zależna od warunków terenowych. Każdy obiekt posiada zaplecze szatniowe i administracyjne, jest ogrodzony i oświetlony. Zgodnie z założeniami programu „Moje Boisko – Orlik 2012”, budowa kompleksów jest finansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Gminę Miejską Kraków.

Zgodnie z planami, budowa zespołów boisk w ramach programu Orlik 2012 będzie w Krakowie kontynuowana. „Zakładam, że w ciągu dwóch lat, takie boiska będą działać w każdej z 18 dzielnic Krakowa” – mówi Prezydent Jacek Majchrowski. Najbliższy otwarcia jest obiekt w Małym Płaszowie, w rejonie ulic Lipskiej i Myśliwskiej. (M).

Tagi: sport

Pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także