Komunikat archiwalny

Najszybszy amator kartingu wyłoniony!

W czwartek 15 sierpnia na krakowskich Błoniach odbył się ogólnopolski finał międzynarodowego programu Red Bull Kart Fight, który zwieńczył trwającą blisko 2,5 miesiąca rywalizację. Najlepszym spośród 18 finalistów okazał się Adrian Puc z Rzeszowa i to on będzie reprezentować nasz kraj podczas światowych finałów na torze Red Bull Ring w Austrii!

Najszybszy amator kartingu wyłoniony!
Fot. redbull.com

Aby dotrzeć do krakowskiego, ogólnopolskiego finału zawodnicy musieli przejść kwalifikacje lokalne (odbywające się na 30 torach kartingowych w całej Polsce), a potem regionalne – organizowane w jednym z trzech miast: w Tarnowie (20 lipca), Warszawie (27 lipca) lub Sopocie (3 sierpnia). W stolicy Małopolski walczyło 18 zawodników z całego kraju, którzy podczas eliminacji uzyskali najlepsze czasy przejazdów. O zwycięstwie zadecydowały sekundy. Najszybszym kierowcą okazał się Adrian Puc, który do ogólnopolskiego finału dostał się po eliminacjach w Tarnowie. Tuż za nim linię mety przekroczyli Jakub Kłęk oraz Piotr Piernicki, który uplasował się na trzeciej pozycji.

Adrian Puc zdobył tytuł najszybszego kierowcy kartingowego w Polsce, ale również będzie reprezentował nasz kraj w Światowym Finale Red Bull Kart Fight, który odbędzie się kwietniu 2014 r. w austriackim Spielberg, w ramach wiosennego otwarcia toru Red Bull Ring.

W ramach imprezy poza kartingowymi zmaganiami kierowców-amatorów można było również oglądać pokazowe przejazdy samochodowe rajdowych mistrzów – Michała Kościuszko (WRC) – ambasadora projektu Red Bull Kart Fight, Adama Małysza (rajdy terenowe) oraz Jakuba Przygońskiego (drift).

Dodatkowe informacje na: www.redbullkartfight.pl.

Organizatorem Ogólnopolskiego Finału Red Bull Kart Fight jest Red Bull Sp. z o.o. we współpracy z Gminą Miejską Kraków - Urzędem Miasta Krakowa.

Partnerzy programu Red Bull Kart Fight: RMF FM, TVP Sport, Red Bull Mobile, Interia.pl, Gazeta Wyborcza, Bravo Sport.

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Zobacz także