Komunikat archiwalny

Kraków rozmawia na Festiwalu Nauki

Dialog społeczny nie musi być nudny! Przekonacie się o tym odwiedzając podczas trwającego Festiwalu Nauki stoisko Urzędu Miasta Krakowa na płycie Rynku Głównego. Warto przyjść na Rynek przede wszystkim po godz. 21:00 – obok Ratusza codziennie, rozpoczynają się atrakcyjne pokazy multimedialne!

Kraków rozmawia na Festiwalu Nauki
Fot. www.krakow.pl

Pod hasłem „Materia - Człowiek -  Kultura" do soboty (14 maja) potrwa Festiwal Nauki.  Za sprawą Festiwalu Rynek Główny zamienił się w namiotowe miasteczko kultury i nauki. Atrakcje dla odwiedzających przygotował także Urząd Miasta Krakowa.

Na specjalnym stoisku Magistrat zachęca  odwiedzających by zainteresowali się tematyką dialogu społecznego. Poprzez zabawę urząd przekonuje, że dialog społeczny nie musi być nudny. W godzinach 11.00 – 18.00 w namiocie prowadzone są konsultacje społeczne. Na ich uczestników czekają konkursy oraz inne atrakcje. Wszystko po to by zainteresować mieszkańców tematem dialogu społecznego, wzbudzić pozytywne  emocji oraz zachęcić do włączenia się w proces organizowanych przez miasto  konsultacji społecznych. Odwiedzający namiot mogą zapoznać się z miejską platformą internetową www.dialogspoleczny.krakow.pl poświęconą w całości konsultacjom oraz zapisać się na ciekawe, bezpłatne szkolenia e-learningowe. Dużą atrakcją festiwalu będą codzienne (12 - 14 maja), około dwugodzinne pokazy multimedialne rozpoczynające się po godz. 21.00. Na specjalnym ekranie ustawionym obok Ratusza zobaczymy  wyjątkowe projekcje interaktywnych animacji współtworzonych na żywo przez samych krakowian. Innowacyjność pokazów oraz udział mieszkańców w ich tworzeniu nawiązuje do idei konsultacji społecznych, które są procesem dynamicznym i konstruktywnym, angażującym zarówno krakowian, jak i Urząd Miasta.

Działania promocyjne prowadzone przez miasto podczas Festiwalu Nauki wpisują się w kampanię „Kraków rozmawia”, której celem jest zainteresowanie krakowian dialogiem społecznym.

Festiwal współorganizują Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, Ogród Doświadczeń, Konsulat Generalny Republiki Austrii w Krakowie, Instytut Francuski w Krakowie, Włoski Instytut Kultury w Krakowie i British Council.

Szczegółowy program  pod adresem: www.festiwalnauki.krakow.pl (KS).

Pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także