Komunikat archiwalny

Co powinieneś wiedzieć o ZIO 2022?

Jakie korzyści wynikają z projektu ZIO 2022? Jaka jest jego wartość? Jakie działania w związku ze staraniami Krakowa o organizację wydarzenia podjęto do tej pory i co wydarzy się w najbliższym czasie? Na te pytania odpowiadali w czwartek (18 grudnia) w Magistracie przedstawiciele Komitetu Konkursowego Kraków ZIO 2022 oraz władz Miasta.

Co powinieneś wiedzieć o ZIO 2022?
Fot. Wiesław Majka

- Igrzyska Olimpijskie to ogromna szansa dla rozwoju Krakowa i całego regionu – mówiła Jagna Marczułajtis-Walczak, Poseł na Sejm RP i Przewodnicząca Komitetu Konkursowego Kraków ZIO 2022. - Wizja igrzysk jaką proponujemy może zadecydować o naszym zwycięstwie w tej rywalizacji – dodała.

- Wszyscy pamiętamy nasze ogromne rozczarowanie kiedy dowiedzieliśmy się, że mecze w ramach UEFA EURO 2012 nie będą rozgrywane w Krakowie. Myślę, że w krakowianach jest pragnienie aby duża, prestiżowa impreza sportowa została zorganizowana w naszym mieście – powiedziała Magdalena Sroka, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta.

Podczas prezentacji Jagna Marczułajtis-Walczak przedstawiała m.in. podstawowe pojęcia i liczby jakie powinien znać każdy interesujący się Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi, wyjaśniła także jakie działania w związku z ZIO 2022 do tej pory podjęto i jakie będą kolejne etapy starań o organizację tego wydarzenia.

Z kolei Magdalena Sroka mówiła o tym jak wygląda wstępny, szacunkowy budżet ZIO 2022 oraz jakie korzyści dla Krakowa i całego regionu wynikają z zaangażowania w realizację tego projektu.

PREZENTACJA PDF

BROSZURA INFORMACYJNA

Więcej zdjęć z tego wydarzenia w OTOFOTO KRONICE

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Zobacz także