Sport i Zdrowie rozwiń menu
Komunikat archiwalny

Radwańska lepsza od finalistki Rolanda Garrosa

Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału turnieju tenisowego w Eastbourne. W spotkaniu II rundy Polka wygrała 6:3, 6:2 z Włoszką Francescą Schiavone, finalistką turnieju Rolanda Garrosa.

Mimo iż Włoszka w rankingu WTA jest wyżej sklasyfikowana od Radwańskiej, zawodniczce z Krakowa gra się z nią w tym roku dobrze. „Isia” wygrała oba rozegrane dotychczas spotkania.

Mecz w Eastbourne zaczął się od walki punkt za punkt. Do stanu 2:2 zawodniczki wygrywały regularnie swoje podania. Kolejne trzy gemy padły jednak łupem Radwańskiej, która wyszła na prowadzenie 5:2. Schiavone ugrała w pierwszym secie jeszcze jednego gema, jednak ostatecznie, po wyrównanej, zaciętej walce przegrała 6:3.

Krakowianka wyraźnie podbudowana wygraną w pierwszym secie, dobrze zaczęła drugą partię. Szybkie przełamanie rywalki i wygrana przy własnym podaniu, ustawiły dalszy przebieg spotkania. Mimo iż Schiavone wygrała gema numer trzy,  tenisistka z Krakowa konsekwentnie dążyła do zwycięstwa uzyskując coraz większą przewagę. Set ostatecznie zakończył się wynikiem 6:2, a całe spotkanie wygraną Radwańskiej 2:0.

W ćwierćfinale na drodze krakowianki stanie Petra Kvitova. Czeszka pokonała Rosjankę Jekaterinę Makarową 7:6, 7:6. (MS).