Komunikat archiwalny

Dobre wieści w sprawie Szkieletora

Minister Infrastruktury i Rozwoju wydał zgodę, która przybliża inwestora do uzyskania pozwolenia na przebudowę Szkieletora. Jest szansa, że inwestycja ruszy jeszcze w tym roku, a szpecący miasto wieżowiec zamieni się w nowoczesny obiekt o nazwie TreiMorfa Tower.

Dobre wieści w sprawie Szkieletora
Fot. Magiczny Kraków

Minister zgodził się by Wydział Architektury przy wydawaniu pozwolenia na budowę mógł dokonać pewnych odstępstw od przepisów techniczno – budowlanych dotyczących ochrony przeciwpożarowej. Inwestor zapowiada, że jeśli uzyska pozwolenie na budowę prace mogą rozpocząć się jeszcze w tym roku, a powinny zakończyć się w 2016 r. na Światowe Dni Młodzieży.

Przypomnijmy, że dotychczasowe próby przebudowy „Szkieletora" w trybie tzw. wuzetek nie przyniosły rezultatów. Wydawane przez miasto decyzje był zaskarżane, co uniemożliwiało wydanie pozwolenia. Miasto skorzystało więc z innego narzędzia  jakim jest miejscowy plan, uchwalając takie opracowanie dla obszaru „Lubomirskiego – Beliny Prażmowskiego". Plan zakłada możliwość nadbudowy wieżowca do wysokości 102,5 metra, a więc takiej, na którą zgodził się Wojewódzki Konserwator Zabytków. Obok Szkieletora może stanąć kilka budynków o maksymalnej wysokości 40 m.

Dodajmy, że dziś (30 stycznia, czwartek) o godz. 18:00 w Galerii Architektury GAGA w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (wejście od ul. Szujskiego) Biuro Architektoniczne DDJM będzie prezentować projekt przebudowy wieżowca. Wstęp wolny.

Pokaż metkę
Autor: KINGA SADOWSKA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Zobacz także