Sport i Zdrowie rozwiń menu
Komunikat archiwalny

Radwańska zrewanżowała się za US Open

Agnieszka Radwańska awansowała do III rundy tenisowego turnieju WTA w Tokio. Krakowianka pokonała Niemkę polskiego pochodzenia Angelique Kerbern 3:6, 6:3, 6:3.

Mecz w Tokio był rewanżem za niedawną porażkę.w II rundzie wielkoszlemowego US Open, gdzie nasza zawodniczka przegrała 3:6, 6:4, 3:6 i odpadła z turnieju. Tym razem to Polka odesłała rywalkę do domu.

W pierwszym secie Radwańska miała duże kłopoty z rywalką i przegrała 3:6. W drugiej partii „Isia” prowadziła od początku, wygrywając identycznym stosunkiem gemów. W ostatniej partii rozpędzona krakowianka nie dała Niemce szans, ponownie wygrywając 6:3. Mecz trwał godzinę i 52 minuty.

W 1/8 finału rywalką Radwańskiej będzie, grająca w Tokio z "ósemką", Serbka Jelena Janković, która w drugiej rundzie wygrała z Czeszką Barborą Zahlavovą Strycovą 6:4, 6:2. Radwańska w turnieju rozstawiona jest z numerem dziewiątym. (MS)