Sport i Zdrowie rozwiń menu
Komunikat archiwalny

Przebudzenie Agnieszki Radwańskiej

Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału tenisowego turnieju WTA w Tokio. Krakowianka w meczu pełnym zwrotów pokonała Serbkę Jelenę Janković 2:6, 6:4, 6:0.

Spotkanie w Tokio źle rozpoczęło się dla krakowianki. Janković wygrała trzy pierwsze gemy i wyszła na zdecydowane prowadzenie. Ambitnie walcząca Radwańska wykorzystała swoje podanie w kolejnym gemie, a następnie zdołała przełamać rywalkę. Od stanu 3:2 rządziła już tylko Janković. Serbka wygrała trzy gemy, dwukrotnie przełamując podanie Radwańskiej.

Bezradna w pierwszym secie Polka niespodziewanie „złapała wiatr w żagle” na początku drugiej partii. „Isia” wygrała trzy kolejne gemy przełamując dwukrotnie podanie przeciwniczki. Gdy wydawało się że Polka kontroluje przebieg seta, cztery gemy wygrała Serbka. Po dobrej serii Janković przyszła seria krakowianki. Doskonała gra Radwańskiej pozwala jej wygrać trzy następne gemy, dzięki czemu na tablicy wyników pojawił się remis 1-1.

W trzecim secie dominacja Radwańskiej nie podlegała wątpliwości. Grająca z polotem krakowianka wygrała 6-0, demolując opadniętą z sił rywalkę.

W walce o półfinał „Isia” zmierzy się z rewelacyjną Estonką Kaią Kanepi, która w 1/8 finału sensacyjnie wyeliminowała liderkę światowego rankingu Carolinę Wozniacki. (MS)