Komunikat archiwalny

SZANsa na bezpieczne nieruchomości

Od początku tego roku do zarządzania nieruchomościami nie jest już potrzebna licencja państwowa - zawód ten może wykonywać każdy. Niesie to ryzyko, że budynkami będą administrować osoby bez odpowiedniego doświadczenia i przygotowania. Warto pamiętać, że od zarządcy zależy bezpieczeństwo nieruchomości, dlatego należy powierzyć dom w fachowe ręce.

SZANsa na bezpieczne nieruchomości
Fot. Magiczny Kraków

Pod patronatem Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego uruchomiono program „Kompetentny Zarządca", który pozwala wyróżnić osoby godne zaufania w tej branży. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Zarządców i Administratorów Nieruchomości w Krakowie (SZAN).

Głównym celem programu jest zapewnienie bezpieczeństwa właścicielom nieruchomości poprzez wyróżnianie najwyższej klasy profesjonalistów w dziedzinie zarządzania nieruchomościami, a także umożliwienie zarządcom podnoszenie kwalifikacji. Certyfikacja polega na skrupulatnej weryfikacji zgłoszonych zarządców m.in. pod kątem posiadania ubezpieczenia, sposobu zapewniania bezpieczeństwa nieruchomości i ochrony danych osobowych, obsługi księgowej, wdrażania remontów i modernizacji. Słowem: eksperci z SZAN sprawdzają czy zarządca stosuje odpowiednie standardy, mimo, że aktualnie nie obligują go do tego żadne przepisy.

Otrzymanie Certyfikatu Kompetencji w Zarządzaniu Nieruchomościami jest czytelnym sygnałem dla klientów, że świadczone przez zarządcę usługi są na wysokim poziomie i co za tym idzie - godne polecenia.

W ramach projektu zarządcy uczestniczą także w szkoleniach i seminariach, dzięki którym zdobywają wiedzę, podnoszą kwalifikację i wymieniają się doświadczeniami.

Nieznajomość procedur, brak wiedzy o konieczności uzyskiwania stosownych pozwoleń często niepotrzebnie wydłuża i komplikuje zarządcom załatwianie spraw w urzędach oraz instytucjach. Z myślą o rozwiązaniu tego problemu druga edycja programu odbywa się pod hasłem „Transfer wiedzy: urząd – zarządca". Spotkania z udziałem przedstawicieli urzędów i instytucji oraz zarządców mają ułatwić współpracę obu stron, a także umożliwić wdrażanie wspólnych programów poprawiających jakość obsługi mieszkańców.

Najbliższe seminarium odbędzie się 10 kwietnia w Sali Portretowej Urzędu Miasta Krakowa (godz. 10-13). Dyskusja dotyczyć będzie bezpieczeństwa nieruchomości i wiążących się z tym  zagadnień, m.in.: najnowszych zmian w przepisach prawa budowlanego, obowiązkowych przeglądów, konserwacji wind.

Zapisy oraz szczegółowy program pod adresem: www.szan.org.pl. Liczba miejsc ograniczona!

Pokaż metkę
Autor: KINGA SADOWSKA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Zobacz także