Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekendowy rozkład jazdy

Zaplanujcie z nami weekend! Polecamy najlepsze imprezy kulturalne i przypominamy o ciekawych miejscach w Krakowie. Mamy też kilka zaproszeń w konkursie, a nawet płyty CD do wygrania.

W piątek (1 sierpnia) o godz. 20 w klubie Pod Jaszczurami wystąpi najlepszy polski wokalista swingowy - Jarek Wist. To kolejny koncert z jego trasy promującej pierwszy solowy album "Jest Zapisane". Zapraszamy na energetyczne spotkanie z kolorowym stylem lat 50. i 60., w którym będzie można odnaleźć romantyczne włoskie inspiracje. Podczas występu Jarek wykona m.in. takie utwory jak "Ciao", "Nieważne co powiesz", "Se stasera sono qui" – włoski przebój Luigiego Tenco, czy tytułową piosenkę albumu. Wokaliście będą towarzyszyć uznani muzycy, m.in.: Marcin Ułanowski – bębny, Kacper Stolarczyk – gitara, Maciej Matysiak – bas. Wstęp wolny!

Dla naszych internautów, mamy dwie płyty Jarka Wista. Aby je wygrać, należy wziąć udział w konkursie i pójść na koncert. Pytanie konkursowe brzmi: Z którym muzykiem o światowej sławie porównywany jest Jarek Wist? Na odpowiedzi czekamy pod adresem: konkurs.mk@um.krakow.pl (z dopiskiem JASZCZURY; prosimy o podanie imienia i nazwiska).

Kolejnym wydarzeniem, na które chcemy zwrócić Wam uwagę, jest I Krakowski Tydzień Piosenki. - Zachowujemy i rozwijamy krakowską tradycję piosenki literackiej. Tak można określić naszą misję - zapowiada Ewa Kornecka z Kabaretu Loch Camelot. Od Zielonego Balonika poprzez Piwnicę pod Baranami i Loch Camelot, po wszystko to, co na horyzoncie. Festiwal ma połączyć ogień z wodą, czyli to co, tradycyjne z tym, co ultranowoczesne: recital z piosenkarskim slamem, naukę śpiewania dla każdego z podziwem dla niedoścignionego warsztatu, kabaretowy rock and roll z kameralnym namysłem nad każdym słowem. Zwieńczeniem I Krakowskiego Tygodnia Piosenki będzie 5 sierpnia kolejna tradycyjna Lekcja Śpiewania na Rynku Głównym w rocznicę wymarszu Pierwszej Kadrowej, dostępna dla wszystkich. Muzycznych wydarzeń, także biletowanych będzie jednak znacznie wiecej ZOBACZ PROGRAM

Dzięki uprzejmości organizatorów I Krakowskiego Tygodnia Piosenki, mamy dla Was pakiet zaproszeń na koncerty w Loch Camelot, ul. św. Tomasza 17:
- sobota (2 sierpnia godz. 20): „Szalona noc czyli Camelot, palma i śpiew" ! "spektakl muzyczno – kabaretowy i inauguracja I Krakowskiego Tygodnia Piosenki. KONKURS ZAKOŃCZONY!

- niedziela (3 sierpnia godz. 17), recital Agnieszki Grochowicz, KONKURS ZAKOŃCZONY!

- niedziela (3 sierpnia, godz. 20), recital Łady Gorpienko „Pieśni naszego wieku": konkurs.mk@um.krakow.pl (z dopiskiem: GORPIENKO; prosimy o podanie imienia i nazwiska)

- poniedziałek (4 sierpnia, godz. 21), recital Michała Chludzińskiego „W bułce palec": konkurs.mk@um.krakow.pl (z dopiskiem: CHLUDZIŃSKI; prosimy o podanie imienia i nazwiska)


- środa (6 sierpnia, godz. 18), recital Basia Stępniak - Wilk „Muzyczna bombonierka":KONKURS ZAKOŃCZONY!


- środa (6 sierpnia, godz. 21), Sylwia Chludzińska & Camelot Folk Band „Celtic and Movie Folk Songs": konkurs.mk@um.krakow.pl (z dopiskiem: CELTIC; prosimy o podanie imienia i nazwiska)


- czwartek (7 sierpnia, godz. 19), Beata Malczewska „Tuwim, czyli 5 minut woźnej", monodram z piosenkami. KONKURS ZAKOŃCZONY!

Przypominamy, że organizatorem I Tygodnia Piosenki jest Fundacja Poemat w imieniu Amalgamatu Podmiotów Intensywnie Śpiewających Kraków Miasto Piosenki. Organizacje zrzeszone: Piwnica pod Baranami, Fundacja Loch Camelot, Fundacja Piosenkarnia Anny Treter, Fundacja Poemat, Biblioteka Polskiej Piosenki.

Polecamy także nową wystawę w MOCAK-u (Muzeum Sztuki Współczenej, ul. Lipowa 4). W piątek (31 lipca) o godz. 18 w MOCAK-u odbędzie się wernisaż wystawy "Jestem kroplą w morzu. Sztuka ukraińskiej rewolucji". Będzie to prezentacja prac 20 współczesnych ukraińskich artystów, inspirowanych ostatnimi wydarzeniami na Majdanie Niepodległości w Kijowie. Jak wiadomo, 21 listopada 2013 rozpoczęły się protesty na Majdanie Niepodległości w Kijowie. Były one odpowiedzią na niepodpisanie przez Wiktora Janukowycza umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Nieustępliwość ze strony partii rządzącej oraz brutalność milicji, działającej na polecenie władz, doprowadziły do radykalizacji postaw. Protest, który początkowo miał być manifestacją poparcia dla opcji europejskiej, przemienił się w sprzeciw wobec prowadzonej polityki wewnętrznej oraz korupcji. W końcu Majdan zażądał usunięcia prezydenta.
Sztuka od początku towarzyszyła protestom, była wyrazem oporu wobec rosyjskich wpływów w skorumpowanym państwie i przestrzenią wolności. Artyści tworzyli na Majdanie, wystawiali tam swoje prace, projektowali plakaty i organizowali performansy.
Tytuł wystawy nawiązuje do jednego z haseł ukraińskiej rewolucji. Mówi o tym, że choć jedna osoba nie wystarczy, aby zmienić system, efektywna współpraca jednostek gwarantuje realny wpływ na bieg wypadków. Prezentowane na wystawie fotografie i obrazy stanowią krytyczny komentarz do sytuacji społeczno-politycznej na Ukrainie, natomiast prace wideo oraz banery, dokumentujące akcje performatywne, ukazują kontekst, w którym powstawały poszczególne dzieła. Artyści negatywnie odnoszą się do posunięć rządu, odkrywając analogię pomiędzy dzisiejszą rzeczywistością polityczną a wojną domową z lat 1918–1921, oraz ubolewają nad sytuacją, w której Ukraińcy podżegani są do bratobójczej walki.
Wystawa była wcześniej prezentowana w Künstlerhaus w Wiedniu, w listopadzie ma zostać przewieziona do Nowego Jorku. KONKURS ZAKOŃCZONY!

Przypominamy także, że właśnie trwa XV Festiwal Tańców Dworskich "Cracovia Danza". Jęsli lubicie muzykę dawną, fascynujecie się tańcem - nie możecie przegapić tych występów. Tym bardziej, że odbywają się one w najpięknieszych zakątkach Krakowa. Proponujemy podwójne zaproszenia na wydarzenia w ramach finalu festwialu. I tak 2 sierpnia (sobota) o godz. 20 na Dziedzińcu Arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu odbędzie gala finałowa - „MARIAŻ MUZYKI I TAŃCA". Wystąpią: Alaknanda Bose z Zespołem, Marie-Claire Bär le Corre, Véronique Daniels, Barbara Segal, Ana Yepes,Robin Joly z „Compagnie Outre Mesure" oraz Romana Agnel i Balet Dworski Cracovia Danza. KONKURS ZAKOŃCZONY!

Natomiast 3 sierpnia (niedziela), również o godz. 20 na Dziedzińcu Arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu zostanie wystawiony spektakl finałowy - „BALLET DE LA MUSIQUE". Na scenie zobaczymy Zespół Muzyki Dawnej „Intrada" oraz Balet Dworski „Cracovia Danza". KONKURS ZAKOŃCZONY!

A na koniec specjalna atrakcja dla najmłdszych widzów. Już w czwartek (30 lipca) o godz. 18 odbędzie się widowisko "Kamera - Akcja", które Cyrk Korona zaprezentuje na al. Pokoju przy M1 w ramach tournée po blisko 150 miastach na terenie całego kraju. Spektakl ten łączy w sobie elementy sztuki cyrkowej i teatru, wzbogacone o rewię zwierząt egzotycznych i domowych. Nowa produkcja Cyrku Korona skierowana jest do wszystkich widzów, którzy lubią świetną zabawę! egoroczny spektakl Cyrku Korona pt. „KAMERA-AKCJA!" jest kontynuacją przedstawianych przez największy cyrk w Polsce programów tematycznych. Tym razem słynny polski komik, Mr. Chap zaprezentuje się widzom w roli zwariowanego reżysera, który scala wszystkie prezentowane na scenie numery! Publiczność zgromadzona pod namiotem cyrkowym, poczuje się jak na planie filmowym, wcieli się w statystów, biorących aktywny udział w przedstawieniu. KONKURS ZAKOŃCZONY!

 

 

 

pokaż metkę
Autor: PAULINA POLAK
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-07-30
Data aktualizacji: 2014-07-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź