Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekendowy rozkład jazdy

Kolejny wrześniowy weekend przed nami. Spędzając go w Krakowie możemy wybrać się na festyn, spektakl, koncert, iść do muzeum, ewentualnie czas wykorzystać na ciekawy warsztat. Dodatkowo zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w naszych konkursach!

Po raz kolejny na Rondzie Mogilskim można wziąć udział w akcji społecznej „Ozdabiamy Rondo Mogilskie" i aktywnie wspierać sztukę. Popularność akcji (w 2013 r. wzięło w niej udział ponad 2 tys. osób) spowodowała, że kolejna część ronda zostanie również ozdobiona mozaiką. Jednak tym razem inspiracją będzie Józef Mehoffer, a jednym z jej elementów - typowa dla twórczości artysty ważka.

Układanie mozaiki, która zajmie powierzchnię 82 m2, potrwa do 13 września (sobota). Pomysłodawczynią akcji „Ozdabiamy Rondo Mogilskie" jest Małgorzata Jantos, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Krakowa, która zaprosiła do współpracy Lubosza Karwata. Dwa lata temu narodził się pomysł, by rondo Mogilskie z szarej, siwej przestrzeni zamienić w kolorowe i piękne miejsce. Każdy, codziennie w godz. od 9:00-17:00, może przyjść na Rondo Mogilskie i stać się współautorem dzieła.


Także w sobotę (13 września) mieszkańcom dzielnicy Dębniki oraz Wzgórza-Krzesławickie proponujemy spędzić czas przy muzyce, na łonie natury, w gronie najbliższych znajomych. Na dziedzińcu fortecznym, Młodzieżowego Domu Kultury Fort 49 "Krzesławice" na os. Na stoku 27b, odbędzie się koncert z cyklu „Pożegnanie lata". Na scenie wystąpią zespoły: Folk For Freaks oraz Nagła Zmiana Klimatu. Bezpłatne zaproszenia od 1 września 2014 r. można otrzymać w: Młodzieżowym Domu Kultury Fort 49 „Krzesławice", os. na stoku 27b; w biurze Rady Dzielnicy XVII Miasta Krakowa-Wzgórza Krzesławickie, os. Na stoku 15; Ośrodku Kultury Nowa Huta, os. Zgody 1; E-Foto, os. Centrum B3.

Ostatnie dni lata, inaczej, bo w klimacie „country" można spędzić w Rancho Texas przy ulicy Kobierzyńskiej 175a, gdzie odbędzie się Święto Dzielnicy VIII Dębniki. W programie na uczestników czeka wiele atrakcji m.in.: konkursy, zabawy oraz warsztaty dla dzieci i rodziców, bezpłatna jazda na koniu, koncert zespołu „The Silver Owls". Festyn zakończy pokaz sztucznych ogni.


Znowu sobota, po raz kolejny widowisko w piwnicy Kabaretu Loch Camelot spektakl (ul. Św. Tomasza 17). „CHODU i HOP czyli opowieści z Pseudolandii" to wieczór muzyczno – kabaretowy prezentowany w formie „starego kina" - o wydarzeniach i losach bohaterów dowiadujemy się z wyświetlanych napisów. Spotykamy tu całą galerią absurdalnych postaci o przedziwnych osobowościach, które opowiadają o sobie charakterystycznie wykonanymi piosenkami i monologami scenicznymi. Spektakl w zabawny sposób komentuje nasze narodowe wady i zalety - cały utrzymany jest w lekkiej konwencji, raczej dla widzów nieco doroślejszych... Widowisko rozpoczyna się o godz. 20.30.
Przedstawienie wyreżyserowała i opracowała muzycznie Ewa Kornecka, autorem napisów jest krakowski twórca – Michał Chludziński. Proponujemy w konkursie dwa podwójne zaproszenia: piszcie konkurs.mk@um.krakow.pl (z dopiskiem: LOCH CAMELOT).


Weź udział w III edycji Otwartego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Dzielnicy II Grzegórzki, który odbędzie się 20 września w godz. 10.00 – 16.00. Zgłoszenia drużyn minimalnie 6 osobowych, a maksymalnie 9 osobowych przyjmowane są do 15 września. Informacje o składzie drużyn trzeba wysłać na adres lukaszdzielnica2@gmail.com lub na skrzynkę Rady Dzielnicy II Grzegórzki: rada@dzielnica2.krakow.pl. Turniej ma charakter otwarty, więc może w nim wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat i związany jest z dzielnicą Grzegórzki np. uczy się tutaj, pracuje lub mieszka.


Smacznie zapowiadają się „Niedzielne Warsztaty Rodzinne" z cyklu „Co by tu zjeść" w Muzeum Archeologicznym w Krakowie. Dzieci w wieku od 5 do 12 lat mogą stać się mistrzami kuchni w grupach godzinowych 11.00; 11.30; 12.00; 12.30; 13.00; 13.30; 14.00. Zajęcia trwają 1,5 godziny, wstęp 10 zł, obowiązuje mailowa rezerwacja miejsc: archeowzory.mak@gmail.com.


Program MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie także zapowiada się ciekawie. Standardowo Muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli w godzinach 11–19. Pamietaj, że we wtorki do Muzeum, wstęp wolny. 26 września o godzinie 11.00 Muzeum zaprasza wszystkich seniorów na bezpłatne oprowadzanie po wystawie „Zbrodnia w sztuce" połączone z warsztatami. Spotkanie będzie okazją do postawienia pytania o źródła przemocy i o sposoby, w jakie sztuka reaguje na jej doświadczanie. Uwaga! Ograniczona ilość miejsc. Chętne osoby zgłoszenia muszą kierować na adres: jarzynska@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 29. A jeśli Wy chcecie wybrać się do Muzeum Sztuli Współczesnej przy ul. Lipowej 4, mamy dla Was kilka zaproszeń i 5 katalogów. Chcecie je zdobyć, piszcie: konkurs.mk@um.krakow.pl (z dopiskiem: MOCAK).


Warto również odwiedzić Muzeum Armii Krajowej w Krakowie przy ulicy Wita Stwosza 12. Jest jedyną tego rodzaju instytucją w Polsce, upowszechniającą wiedzę o Polskim Państwie Podziemnym i jego siłach zbrojnych. Powstało w 2000 r. Formalne powołanie Muzeum AK poprzedził dziesięcioletni trud gromadzenia i eksponowania pamiątek historycznych przez Kombatantów Armii Krajowej. Dotychczas Muzeum zgromadziło niemal 7000 muzealiów oraz ponad 12000 archiwaliów - głównie darów Żołnierzy AK i ich rodzin rozsianych po całym świecie - pamiątek historycznych, często o charakterze eksponatów-relikwii; w zasobach bibliotecznych znajduje się ok. 11500 tomów. Jeśli nie byliście jeszcze w Muzeum AK, gorąco polecamy i mamy dla Was zaproszenia: konkurs.mk@um.krakow.pl (z dopiskiem: Muzeum AK).

pokaż metkę
Autor: PAULINA POLAK
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-09-10
Data aktualizacji: 2014-09-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź