Weekendowy rozkład jazdy
Witamy serdecznie i życzymy wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Dziękujemy wam, że zawsze pamiętaliście o nas w poprzednim i mamy nadzieję, że nie zapomnicie w tym obecnym. My za to informujemy, że z nowym rokiem nie zmieniamy rozkładu i pędzimy z tą samą zawrotną prędkością. Zobaczcie więc, na jakich stacjach zatrzymujemy się w ten weekend.
W czwartek (8.1, godzina 20.00) w Teatrze im. Juliusza Słowackiego, możemy zobaczyć pierwszy w tym roku koncert z cyklu Opera Rara. Tym razem będziemy mogli podziwiać „Tamerlano" Georga Friderica Handela w wykonaniu Il Pomo d'Oro pod batutą Riccardo Minasi. Zespołó Il Pomo d'Oro założony został w 2012 roku i tworzą go muzycy specjalizujący się w grze na instrumentach historycznych. Pomimo krótkiego stażu bardzo szybko zyskali przychylność wymagających słuchaczy oraz światową sławę. Jeśli chcecie posłuchać muzyki klasycznej w wykonaniu wybitnych muzyków, w pięknych wnętrzach Teatru im. J. Słowackiego, zapraszamy do konkursu! Aby zdobyć zaproszenie wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: W którym roku została napisana opera Tamerlano? Odpowiedzi przesyłajcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl (z dopiskiem RARA, prosimy o podanie imienia i nazwiska)
Zobacz więcej
W piątkowy (9.1) wieczór na spotkanie z gruzińską kinematografią zaprasza KINO Agrafka. Będzie to wspaniały filmowy początek roku, ponieważ gruzińskie kino po latach zapaści podniosło się z kolan i święci co raz to większe tryumfy na światowych festiwalach. Podczas Gruzińskiej Nocy Filmowej (początek o godzinie 22.15) posłuchamy opowieści, możemy znaleźć niespodzianki oraz zdobyć atrakcyjne nagrody rozwiązując quiz. Klimatu i charakteru tej nocy dodadzą wino i muzyka z ojczyzny sympatycznego pancerniaka Grigorija Saakaszwiliego. A teraz o samych filmach.
Seans rozpocznie przedpremierowy pokaz filmu pt. „Wyspa Kukurydzy". Obraz opowiada o czasach wojny gruzińsko-abchskiej, pośrodku której plączą się losy zwykłych cywilów oraz żołnierzy.
Tytuł kolejnego filmu to „Mandarynki". To kolejny obraz przedstawiający lata wojny z 1992 roku. Tym razem oglądamy ją z perspektywy, mogłoby się wydawać bezstronnych, estońskich rolników – Markusa i Iva.
Panny młode to trzeci i ostatni film, który zobaczymy tego wieczoru w ramach Gruzińskiej Nocy Filmowej. Obraz koprodukcji gruzińsko-francuskiej opowiada o problemach natury rodzinnej. Krawcowa Nuca, główna bohaterka, poślubia męża, który odsiaduje wieloletni wyrok. Jednak pewnego dnia w pracy poznaje pewnego mężczyznę...
Jeśli chcecie wybrać się na Gruzińską Noc Filmową, wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: Jaką funkcję pełnił wspomniany Grigorij Saakaszwili w załodze Rudego 102? Odpowiedzi przesyłajcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl (z dopiskiem AGRAFKA, prosimy o podanie imienia i nazwiska)
Zobacz więcej
W sobotę (10.1) Teatr Barakah zaprasza na spektakl „Królowa wanny" (godzina 19.00) Sztuka ta to połączenie fragmentów kabaretów, piosenek i skeczów autorstwa izraelskiego dramaturga, poety i pisarza – Hanocha Levina. Zbiór powyższych stanowi wydana w 2013 roku antologia „Królowa wanny". Spektakl kierowany jest do widzów dorosłych. Jeśli chcecie obejrzeć „Królową wanny" - mamy zaproszenia do rozlosowania. Wystarczy przesłać prawidłową odpowiedź na pytanie: Jaki tytuł nosiła pierwsza sztuka Hanoha Levina, dzięki której autor zaistniał? Odpowiedzi przesyłajcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl (z dopiskiem BARAKAH, prosimy o podanie imienia i nazwiska).
Zobacz więcej
Sobota i niedziela z Sinfoniettą Cracovia! Muzycy Sinfonietty nie zapominają o najmłodszych – tym razem przygotowali nowy cykl koncertów dla dzieci pod nazwą „Sinfonietka". Rozpocznie się on w sobotę (10.1, godzina 17.00) w klimatycznej sali kominkowej Dworku Białoprądnickiego. Tytuł koncertu to „Wesołe drewienko w Nowym Jorku". W koncercie udział weźmie światowej sławy francuski klarnecista Michael Lethieca. Wszystkich chętnych rodziców wraz z pociechami zapraszamy na interaktywny koncert, który wprowadzi najmłodszych w świat muzyki klasycznej i jazzu. Magiczny Kraków przygotował zaproszenia , więc jeśli chcecie wziąć udział w tym wydarzeniu napiszcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl (z dopiskiem DWOREK, prosimy o podanie imienia i nazwiska)
Zobacz więcej
A w niedzielę (11.1, godzina 19.00), Sinfonietta Cracovia zaprezentuje się Auditorium Maximum. Karnawałowe spotkanie z muzyką nowojorskich mistrzów z pogranicza klasyki, jazzu i tanga, uświetni wspomniany francuski klarnecista Michael Lethieca. W krakowskim Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego ten wszechstronny artysta, obdarzony wysmakowanym muzycznym poczuciem humoru, wykona z Sinfoniettą także aranżację przeboju Leonarda Bernsteina „West Side Story", „Adiós Nonino" i „Oblivion" Astora Piazzolli. Jeśli chcecie zdobyć podwójne zaproszenie na występ krakowskiej orkiestry, wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: W którym roku założona została Sinfonietta Cracovia? Odpowiedzi przesyłajcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl (z dopiskiem AUDITORIUM, prosimy o podanie imienia i nazwiska).
Zobacz więcej
Mamy również propozycję na weekend dla miłośników aktywnego wypoczynku i dobrej zabawy! Park Wodny w Krakowie oferuje nam najdłuższa sieć rur i zjeżdżalni w kraju , które zapewnią solidna dawkę adrenaliny. A jeśli chcielibyście popracować nad sylwetką z pomocą przyjdzie wam, ze swoją nową ofertą, Wellness Club. Siłownia zapewnia kompleksową ofertę treningową połączoną z halą basenową Parku Wodnego i kompleksem saun.
A, więc jeżeli chcecie spędzić niezapomniany weekend w krakowskim Parku Wodnym mamy dla was zaproszenia! Piszcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl (z dopiskiem PARK WODNY, prosimy też o podanie imienia i nazwiska).
Zobacz więcej
Skoro pędzimy w zawrotnym tempie, mamy dla czytelników Weekendowego Rozkładu Jazdy nietypowy konkurs! W czwartek (15.1, godzina 19.00) w Cricotece będziemy mogli zobaczyć spektakl pt. „Raimund Hoghe – An Evening with Judy". Jest to najnowsze solo Raimunda Hoghe, które kontynuuje serię portretów śpiewających kobiet. Sztuka opowiada o amerykańskiej piosenkarce i aktorce Judy Garland, której kariera rozpoczęła się już w dzieciństwie, a skończyła tragicznie – w wieku 47. Garland zmarła wskutek przedawkowania leków nasennych. W swoim solo Raimund portretuje artystkę i jej twórczość na tle jej prywatnego życia i powojennej Ameryki oraz przełamuje stereotypowy obraz Judy Garland jako aktorki udowadniając, że była o wiele bardziej wszechstronną artystką, niż dotąd uważano. Zaprosznie otrzyma ta osoba, która jako pierwsza wyśle wiadomość na adres rezerwacje@cricoteka.pl z hasłem „Raimund Hoghe"
Zobacz więcej