Komunikat archiwalny

Weekendowy rozkład jazdy. Wygraj zaproszenie

To weekend pod znakiem festiwali! Wszystkim znane krakowskie szanty lub Materia Prima – czyli święto teatru formy – sprawią, że nadchodzący koniec tygodnia będzie wyjątkowo emocjonujący. Towarzyszyć im będą teatralne premiery, popisy taneczne, a nawet... wydarzenia dla miłośników aktywnego wypoczynku!

Weekendowy rozkład jazdy. Wygraj zaproszenie
Fot. źródło fot. mpk.krakow.pl

W czwartek (19.02) rozpoczyna się jedna z największych zimowych imprez w Krakowie i jeden z największych halowych festiwali żeglarskich w Europie! To już 34 edycja Festiwalu "Shanties". Warto zarezerwować czas, by wziąć udział choć w jednym z proponowanych wydarzeń, a jest ich w programie tegorocznego festiwalu wiele. Kraków ponownie na 4 długie dni stanie się żeglarską stolicą Polski. Hasłem tegorocznej edycji są słowa śp. Janusza Sikorskiego "Porty wszędzie takie same...". Na przekór zimowej aurze, atmosfera, jak co roku zapowiada się gorąca. Festiwal Shanties 2015 to: 14 koncertów (7 w CK Rotunda, 5 w Tawernie "Stary Port, 2 w Klubie Studio), ponad 50 godzin muzyki i... 33 wykonawców.


W piątek (20.02, godz. 19.00), na scenie Teatru MIST premiera komedii kryminalnej pt. „Żabka". Bohaterem „Żabki" jest lekarz Maks Żabczyński, który w problemach i lękach swoich pacjentów przegląda się jak w krzywym zwierciadle. Czy sympatyczny doktor jest postacią komiczną czy może tragikomiczną? Autorką sztuki jest pochodząca z Krakowa Bożena Gałczyńska-Szurek.


W sobotę (21.02) rozpocznie się Materia Prima. 3.Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy. Tegorocznej edycji patronować będzie hasło Bieguny Kultury. 12 zespołów teatralnych, ponad 20 spektakli na 4 scenach – wszystko to w siedem festiwalowych dni. W ramach trzeciej już edycji Materii Primy do Krakowa zawitają zespoły z: Francji, Izraela, Niemiec, Norwegii, Rosji, Włoch. Unikalne w skali światowej wydarzenie zgromadzi pod Wawelem najpopularniejszych artystów teatru formy.

Szczególnie polecamy spektakle, które odbędą się w Teatrze Groteska: „Częstotliwość Pandory" w wykonaniu Antje Topfer we wtorek (24.02, godz. 18.00), „Przemiany" wystawiane tego samego dnia (24.02, godz. 20.30) oraz „Poli dégaine'a" (Poliszynela), którego przedstawi zespół Compagnie La Pendue w czwartek (26.02, godz. 18.00).


Widzów, tych bardziej dorosłych, Teatr Barakah zaprasza w sobotę i niedzielę (21 i 22.02, godz. 19.00) na spektakl „Tajemnicza Kamila". Jest to współczesna sztuka mówiąca o niewygodnych sprawach ostrym, bezkompromisowym językiem. Sztuka nie boi się poruszać tematu sytuacji w kraju, tematu religii. Czy aktorzy rozliczą się ze sprawami niedającymi spokoju?


W sobotni możemy wybrać się do Loch Camelot. O godzinie 20.00 na deskach teatru pojawią się aktorzy w sztuce pt. „CHODU I HOP!". Jest to spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych, w zabawny sposób komentujący nasze narodowe wady i zalety.W niedzielę (22.02 o godz. 17.00) w Teatrze Ludowym będziemy mogli podziwiać Balet Dworski „Cracovia Danza" w spektaklu „Pewnego razu w Wenecji". Będzie to opowieść o karnawale weneckim, wyrażona kunsztem komedii dell'arte oraz tańca dawnego. Na scenie spotkają się dwa zespoły: Atelier Teatralne Studio Dono oraz Balet Dworski „Cracovia Danza", by przenieść widzów nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie, do epoki Złotego Wieku w Wenecji. Comedia dell'Arte, czyli teatr rodem z renesansowej Italii, ożyje na scenie w pełnej zwrotów akcji intrydze. Fortuna jednych wyniesie wysoko, innym da los żebraczy, by potem obrócić kołem i pogmatwać życie bohaterów. Gdy zaś na balu wszyscy ukryją swą tożsamość pod maskami, sprawy przybiorą nieoczekiwany obrót...


Również mamy propozycję na weekend dla miłośników aktywnego wypoczynku i dobrej zabawy! Park Wodny w Krakowie oferuje nam najdłuższa sieć rur i zjeżdżalni w kraju , które zapewnią solidna dawkę adrenaliny. Możemy skorzystać również z nowych programów, jakie oferuje nam Park Wodny: Bezpieczne ferie 2015, oraz Winter Camp!


KONKURS!
Na każde z powyższych wydarzeń mamy do rozlosowania specjalne zaproszenia. Wystarczy wysłać odpowiedź: Wymień trzy gwiazdy, które do tej pory wystąpiły w Kraków Arenie w Czyżynach. Laureatów o wygranej powiadomimy drogą mailową.

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl (z podanym w temacie wiadomości tytułem wydarzenia, które chcecie zobaczyć; prosimy również o podanie imienia i nazwiska).

Pokaż metkę
Autor: Damian Żelezik
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA