Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekendowy rozkład jazdy

Luty obfitował w wiele wartościowych wydarzeń kulturalnych. Aby „koniec zwieńczył dzieło", na ostatnie dni miesiąca proponujemy znakomite przedstawienia teatralne oraz koncert Agnieszki Grochowicz.

W piątek (27.02, godz. 19.00) w Śródmiejskim Ośrodku Kultury wystąpi Agnieszka Grochowska. Podczas koncertu wykona piosenki z własną muzyką i tekstem, a także melodie m.in.: Ewy Korneckiej, Andrzeja Zaryckiego, Zygmunta Koniecznego oraz ulubione piosenki innych autorów z repertuaru klasycznej piosenki literackiej. Przy fortepianie zasiądzie Jarosław Olszewski. Agnieszka Grochowicz to jedna z najciekawszych postaci krakowskiej piosenki literackiej. Współpracuje z czołówką kompozytorów polskiej piosenki.


W piątek i sobotę (27 i 28.02, godz. 19.00), w Teatrze MIST zobaczymy komedię kryminalną pt. „Żabka". Bohaterem „Żabki" jest lekarz Maks Żabczyński, który w problemach i lękach swoich pacjentów przegląda się jak w krzywym zwierciadle. Czy sympatyczny doktor jest postacią komiczną czy może tragikomiczną? Przedstawienie nie tylko bawi, ale też uczy „zdrowego" podejścia do trudności życiowych, które choć z zewnątrz wydają się banalne, to dla osób je przeżywających, mogą być prawdziwą zmorą poważnie komplikującą życie. Autorką sztuki jest pochodząca z Krakowa Bożena Gałczyńska-Szurek.


Na piątkowy (27.02, godz. 19.00) wieczór zaprasza nas Teatr Praska 52. W przedstawieniu „Gwałtu, co się dzieje!" wystąpi 5 panów i 4 kobiety... Brzmi to troszkę jak pojedynek, bo i takowym objawia się cała historia. Tytułowe "Gwałtu, co się dzieje!" to najlepsze odzwierciedlenie wydarzeń, jakie mają miejsce. Kobiety na miejscu mężczyzn? Kobiece rządy? Niedorzeczne, a jednak: stało się. Czy zaburzony ład stanie się nowym porządkiem? A gdzie w tym wszystkim superbohater? Miłość? Zdrada? Kłamstwo? Męstwo? Niebezpieczeństwo? Są i one. Jednym zdaniem hollywoodzka produkcja pisana piórem mistrza Fredry!

Teatr Praska 52 zaprasza nas również w sobotę (28.02, godz. 19.00) na „Ostatnią sztukę" autorstwa Bogusława Szafera. Najnowsza komedia Schaeffera nawiązuje do najważniejszych pozycji w dorobku autora, takich jak „Kwartet" czy „Scenariusz dla trzech aktorów", związanych z jego poglądami na temat sztuki i teatru. „Ostatnia sztuka" to groteskowe studium procesu powstawania dzieła scenicznego, a jednocześnie zabawna refleksja nad otaczającą nas rzeczywistością oraz miejscem aktora, autora i widza we współczesnym teatrze. W Schaefferze najcenniejsze jest to, że potrafi sam się z siebie śmiać. Zaprasza także twórców teatru i widzów do nabrania dystansu do samych siebie, do nie traktowania się zbyt poważnie, bo tak łatwiej żyć. U niego nic nie jest takie, jakie się na pierwszy rzut oka wydaje. Wszystko może się odwrócić w każdą stronę. Nie można niczego przewidzieć.


W sobotni i niedzielny wieczór możemy wybrać się również do Loch Camelot. W sobotę czekają na nas dwa spektakle! O godzinie 17.00 będziemy mogli obejrzeć przedstawienie zatytułowane "Tuwim, czyli 5 minut Woźnej". Jest to monodram Beaty Malczewskiej, który przez żartobliwe wiersze i piosenki opowiada o domniemanym romansie poety z tytułową panią Woźną.

Natomiast o godzinie 20.00 deskach teatru pojawią się aktorzy w sztuce pt. „CHODU I HOP!". Jest to spektakl przeznaczony dla widzów nieco doroślejszych, w zabawny sposób komentujący nasze narodowe wady i zalety.

A w niedzielę (1.03, godz. 18) czeka nas recital Sylwii Chludzińskiej & Camelot Folk Band. Muzycy zaprezentują na scenie nowe interpretacje tradycyjnych piosenek szkockich, irlandzkich, walijskich i bretońskich. Ponadto będziemy mogli posłuchać kompozycji własnych oraz folkowych przebojów muzyki filmowej: „Gra o tron", „Władca Pierścieni" oraz z... gry komputerowej „The Elder Scrolls V: Skyrim".

Na dobry początek miesiąca Teatr Łaźnia Nowa proponuje spektakl zatytułowany „Niewierni". Głośna i doceniona sztuka w reżyserii Piotra Ratajczaka to rodzaj zbiorowej wypowiedzi artystycznej aktorów, odtwarzających prawdziwe świadectwa apostazji, oparte na osobistych relacjach i materiałach reportażowych. Widz śledzi rekonstrukcję drogi duchowej bohaterów spektaklu, zdarzeń i refleksji, które doprowadziły ich do decyzji o odejściu z Kościoła. Dlaczego ludzie wychowani i żyjący we wspólnocie wierzących nie chcą dłużej określać swojej tożsamości przez pryzmat wyznania? Jakie osobiste dramaty kryją się za jednostkowym aktem apostazji? Spektakl możemy obejrzeć we wtorek i środę (3 i 4.03, godz. 19.00).

 

KONKURS!
Na każde z powyższych wydarzeń mamy do rozdania specjalne zaproszenia. Wystarczy wysłać odpowiedź na pytanie: Jakie wydarzenie zainaugurowało działalność Centrum Kongresowego ICE Kraków? Laureatów o wygranej powiadomimy drogą mailową.

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl (z podanym w temacie wiadomości tytułem wydarzenia, które chcecie zobaczyć; prosimy również o podanie imienia i nazwiska).

pokaż metkę
Autor: Damian Żelezik
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2015-02-25
Data aktualizacji: 2015-02-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź