Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekendowy rozkład jazdy

Chcesz wiedzieć co jest grane w Krakowie? Na jakich przystankach zatrzymuje się kultura w naszym mieście? Sprawdzaj co tydzień Weekendowy Rozkład Jazdy. Dzięki niemu nie przegapisz najciekawszych i najważniejszych wydarzeń, jakie aktualnie odbywają się w Krakowie. Dziś szczególnie polecamy Festiwal Misteria Paschalia oraz teatralne i flmowe maratony.

W nadchodzącym Wielkim Tygodniu, rozpocznie się Misteria Paschalia! To jeden z najważniejszych europejskich festiwali poświęconych muzyce renesansu i baroku. Prezentowany jest tu niepowtarzalny repertuar, w tym przedsięwzięcia nowe lub przygotowane specjalnie na Misteria Paschalia. Formuła opiera się na przedstawieniu muzyki związanej z Wielkim Tygodniem i Wielkanocą, wykonywanej przez uznanych mistrzów i wybitnych interpretatorów muzyki dawnej.

Szczególnie polecamy występy :

30 marca, godz. 20.00 - Niccolò Jommelli: Isacco, figura del Redentore w Filharmoni im. K. Szymanowskiego

31 marca, godz. 20.00 - Cipriano de Rore: Passio Domini nostri Jesu Christi secundum Joannem, Kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej

2 kwietnia, godz. 20.00 - Johann Sebastian Bach: Johannes-Passion BWV 245 w Sali Audytoryjnej ICE Kraków

3 kwietnia, godz. 20.00 - Bernardo Pasquini: La sete di Cristo w Filharmoni im. K. Szymanowskiego

5 kwietnia, godz. 20.00 - George Frideric Handel: Jephtha HWV 70 w Sali Audytoryjnej ICE Kraków


Na sobotni i niedzielny wieczór zaprasza Loch Camelot!

W sobotę (28.03, godz. 18.00) możemy wysłuchać również autorskiego recitalu Michała Chludzińskiego „W bułce palec". Na scenie teatru Loch Camelot (godz. 18.00) poeta, satyryk oraz autor tekstów piosenek, z poetyckim dystansem i aktorskim zacięciem będzie rozprawiał o absurdach otaczającej nas rzeczywistości. Akompaniował mu będzie Stanisław Rzepiela.

Zaś o godz. 20.00 na deskach teatru pojawią się aktorzy w sztuce pt. „CHODU I HOP!". Jest to spektakl przeznaczony dla widzów nieco doroślejszych, w zabawny sposób komentujący nasze narodowe wady i zalety.

Natomiast w niedzielę (29.03, godz. 17.00) - "Idzie wiosna" Pod tym tytułem Lubelska Federacja Bardów zaprezentuje piosenki zarówno wzruszające, jak i te wywołujące uśmiech i przekazujące pozytywne emocje. Wytypowała je reakcja publiczności w ciągu piętnastu lat istnienia tej piwnicy artystycznej. Są one autorskim i kompozytorskim dziełem członków zespołu z wyjątkiem utworów, gdzie autorami są Edward Stachura, Bolesław Leśmian czy Jan Kochanowski. Nie zabraknie też światowych przebojów (Leonard Cohen) w znakomitych tłumaczeniach. To program stworzony ku odrobinie refleksji oraz dobrej i mądrej zabawie.


W niedzielę (29.03, godz. 20.00) teatralna premiera "Wszystko zostaje w rodzinie": na świetną komedie zaprasza nas Teatr Praska 52. W tej angielskiej farsie autorstwa komediopisarskiego klasyka Widz zostanie uwikłany razem z bohaterami w serię dynamicznych i przekomicznych wydarzeń. Rzecz dzieje się w Szpitalu św. Andrzeja w Londynie, gdzie tuż przed ważną konferencją jeden z lekarzy dowiaduje się o owocu romansu sprzed kilkunastu lat. Próbując ratować swoją rodzinę, reputację i szanse powodzenia wystąpienia doktor ucieka się do wszelkich możliwych sposobów. Desperacja osiąga poziom zenitu, a kłamstwo rodzi kłamstwo, co zaskakująco płynnie prowadzi do kwintesencji komizmu. Gwarantujemy ubaw po pachy, muzykę na żywo i doskonałą zabawę.


Na kinowy maraton serdecznie zaprasza nas krakowskie Multikino.

Już w czwartek (26 marca, godz. 19.00) wyjątkowy pokaz wystawy multimedialnej z rosyjskiego Ermitażu. „Ermitaż odkryty. 250 lat gromadzenia zbiorów" to niezwykły, trwający 83 minuty, reportaż Margy Kinmonth o jednym z najsłynniejszych muzeów świata, zrealizowany z okazji jego jubileuszu,

A w poniedziałek (30 marca, godz. 19.00) - Wielkie idee, charyzmatyczni bohaterowie i poruszająca historia – czyli Grażyna Torbicka, Program 2 TVP oraz Multikino zapraszają na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu „Selma" w ramach cyklu Kocham Kino w Multikinie. Film opowiada historię Martina Luthera Kinga. Nominowany do Oscarów i Złotych Globów film zwraca uwagę kapitalną ścieżką dźwiękową, świetnymi zdjęciami i doskonałym oddaniem realiów epoki (kostiumy, scenografia) oraz znakomitym aktorstwem.

We wtorkowy wieczór (31 marca, godz. 18.00) będziemy mogli zobaczyć retransmisję słynnej opery Wolfganga Amadeusa Mozarta pt. „Don Giovanni", zrealizowanego w 2014 roku w Salzburgu podczas corocznego festiwalu muzycznego. W roli Komandora zobaczymy Polaka Tomasza Koniecznego. Dzieło po raz pierwszy wystawione w Pradze w 1787 r., rok później w Wiedniu, weszło niemal natychmiast do kanonu operowego. Genialny kunszt Mozarta osiąga tu swoje apogeum: wspaniała charakterystyka postaci, dramaturgia trzymająca publiczność
w napięciu, wiodąca do budzącego grozę finału i przede wszystkim nieśmiertelna muzyka mistrza z Salzburga. Don Giovannito obowiązkowa lektura dla każdego miłośnika teatru operowego.

 

KONKURS!

Na każde z powyższych wydarzeń mamy do rozdania specjalne zaproszenia. Wystarczy wysłać odpowiedź na pytanie: Od ilu lat w Krakowie odbywa się festiwal Misteria Paschalia? Laureatów o wygranej powiadomimy drogą mailową.

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl (z podanym w temacie wiadomości tytułem wydarzenia, które chcecie zobaczyć; prosimy również o podanie imienia i nazwiska).

pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-03-25
Data aktualizacji: 2015-03-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź