Komunikat archiwalny

Rebel Babel Ensemble udźwiękowi finałowy mecz

Pod batutą Jana Feat’a międzynarodowa orkiestra Rebel Babel Ensemble wraz z tysiącami zgromadzonych na hali widzów wykona symfonię na instrumenty dęte i kibicowskie trąbki łącząc muzykę ze sportowymi emocjami podczas zakończenia Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej.

Rebel Babel Ensemble udźwiękowi finałowy mecz
Fot. Łukasz Pytko

Niedziela to ostatni dzień EHF EURO 2016 i na zakończenie to sportowe święto uzyska niezwykle spektakularną oprawę artystyczną. Wszystko to za sprawą międzynarodowej orkiestry Rebel Babel, Jana Feat'a, Łukasza L.U.C Rostkowskiego oraz krakowskiej Orkiestry Reprezentacyjnej Akademii Górniczo - Hutniczej. Muzycy, pod batutą kompozytora i performera Feat’a, zadbają nie tylko o muzyczną stronę finałowego meczu - w  kulminacyjnym momencie wieczoru odegrają, wspólnie z tysiącami kibiców, 6. Symfonię kompozytora.

Jan Feat poprowadzi orkiestrę zaś L.U.C będzie jednocześnie instruować widzów, w których momentach powinni oni z całych sił dmuchać w swoje kibicowskie trąbki. Wszystko to zgodnie z odpowiednim rytmem i tempem utworu. Tak więc każdy obecny na arenie kibic będzie mógł stać się częścią tego niecodziennego happeningu.
Łączenie w jednym utworze, na pierwszy rzut oka, niepasujących do siebie konwencji muzycznych oraz nieoczywiste miejsca koncertów, od początku i na stałe wpisały się w artystyczną działalność Jana Feat’a i jego orkiestry. Do tej pory 6. Symfonię można było usłyszeć np. w Madrycie gdzie odegrana została na skrzyżowaniu z akompaniamentem klaksonów samochodowych. Grano ją także na wielkiej paradzie rowerowej we Wrocławiu gdzie przygrywali na dzwonkach rowerzyści.

Pod linkiem poniżej znajduje się materiał video z flaszmobu w Madrycie:

Rebel Babel to międzynarodowa, wielojęzykowa orkiestra a Jan Feat to Duńczyk polskiego pochodzenia. Przemierza on kolejne miasta Europy łącząc miłośników dęciaków, pisząc dla nich hip-hopowe symfonie, organizując fleszmoby i wyprowadzając muzykę na ulicę. Rebel Babel ma docelowo stać się europejską platformą wymiany muzyków i raperów - być może największym zespołem w Europie. Rebel Babel to także seria międzynarodowych koncertów, performensów i flaszmobów, które poprzez muzykę mają nieść pozytywne wibracje do społeczeństwa, unowocześniać tradycje, a także docierać do sfer wykluczonych z uczestnictwa w kulturze. Każdy koncert był wyjątkowy nie tylko ze względu na zmieniający się skład orkiestry, ale także szczególne miejsce jego odegrania - były to m.in szczyt najwyższego we Wrocławiu wieżowca czy podziemia Lizbony.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: SZYMON WACHAL
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA