Komunikat archiwalny

Zapraszamy na derby artystyczne Śląska i Małopolski

„Świat kobiety” i „Kolory regionu” – to tematy tegorocznej, trzeciej edycji międzyregionalnego programu „Derby Artystyczne 2016 – Śląsk & Małopolska i województwa ościenne”. Termin przesyłania zgłoszeń i fotografii prac mija 14 lutego. Zgłoszenia należy przesłać drogą e-mail na adres: biuro.art-plus@o2.pl.

Zapraszamy na derby artystyczne Śląska i Małopolski
Fot. materiały prasowe

Twórcy-artyści, malarze, graficy, plastycy – to do nich adresowane jest zaproszenie do wzięcia udziału w Derbach. Trzecia edycja programu, podobnie jak w roku ubiegłym oprócz udziału artystów z województwa śląskiego i małopolskiego przewiduje udział przedstawicieli środowisk artystycznych z województw sąsiadujących. Do wystaw organizowanych w ramach programu każdy autor może zgłosić dwie prace, po jednej z każdego tematu – w tym roku to „Świat kobiety” i „Kolory regionu”. Wysyłając kartę zgłoszenia można zgłosić propozycję do 8 prac w obu tematach wystaw, do wyboru przez Komisję Artystyczną.

Program „Derby Artystyczne 2016” zostanie zainaugurowany pod koniec czerwca lub w pierwszy weekend lipca imprezą inauguracyjną i wystawą przedpremierową. Wystawy główne i towarzyszące realizowane będą od końca sierpnia do 30 listopada 2016. W tym roku po raz pierwszy wręczona zostanie nagroda specjalna w wysokości 3000 zł dla autora najciekawszej pracy, jaka pojawi się na wystawie w tym roku.

W 2015 roku na głównych wystawach Programu swoje prace zaprezentowało 67 artystów, z czego 75% stanowili artyści profesjonalni. W ramach Programu zorganizowano 17 wystaw w obu województwach, które odwiedziło ponad 12 000 osób.

Dokładne informacje o zasadach zgłoszenia do „Derbów Artystycznych 2016” oraz druki niezbędne do dokonania zgłoszenia dostępne są na oficjalnej stronie organizatorów: www.art-plus.info/derby.

Pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: MARCIN DROBISZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA