Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Ten weekend będzie stał pod znakiem finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zarówno na Rynku, jak i w całym Krakowie w niedzielę będzie się działo! Nie zapominajmy jednak, że w krakowskich teatrach czeka nas moc świetnych spektakli! A poza tym znaleźliśmy kilka koncertów i filmowych seansów, które mogą się Wam spodobać. Sprawdźcie nasz weekendowy rozkład jazdy i przy okazji zgarnijcie wejściówki, które dla Was mamy!

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Fot. materiały prasowe/MOS

Program 25. finału WOŚP jest jak zwykle bardzo bogaty. Aż nie wiadomo co wybrać! Zaczyna się już w piątek punkowo-rockowym koncertem w Boss Garage Pub. Imprezę otworzy krakowski zespół CheapFlights. W sobotę usłyszycie chór Jewish Community Centre podczas koncertu w ich siedzibie na Miodowej. W niedzielę atrakcje na Rynku Głównym startują już od godz. 11, a popołudniu i wieczorem na scenie muzycznej zagrają m.in. De Press, Kabanos, Golden Life czy Flatmind. Jest na co czekać! Po więcej informacji wysyłamy Was TUTAJ. Do zobaczenia podczas "Światełka do nieba"!

Teatralnie zabieramy Was najpierw do Bagateli. Tam na Scenie na ul. Sarego od piątku do niedzieli obejrzycie spektakl "Tato", czyli oryginalna inscenizacja dramatu skomplikowanych relacji ojcowsko-synowskich. Ciekawy komentarz do akcji stanowi muzyka wykonywana na żywo przez aktorów. Bagatela od innej strony? My to lubimy! Spektakl codziennie do zobaczenia o godz. 19:15.

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenia na piątkowy i niedzielny spektakl "Tato" w Teatrze Bagatela. Co trzeba zrobić, by je otrzymać? Napiszcie, dlaczego chcielibyście wybrać się do teatru oraz kogo ze sobą weźmiecie! Odpowiedź ślijcie na konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku 13 stycznia do godz. 12 w tytule maila wpisując BAGATELA oraz dzień, w którym chcecie wybrać się na spektakl. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie tego samego dnia.

Z kolei w Teatrze Ludowym znany i lubiany "Świętoszek" Moliera będzie pokazany w oryginalnej wersji pod tytułem "Tartuffe albo szalbierz"! Widzowie, którzy już widzieli spektakl zaręczają - śmiechu na sali nie zabraknie! Tartuffe, mistrz manipulacji, bigot-artysta w bogatym i zadufanym w sobie Orgonie znalazł obiekt swoich zabiegów. Kiedyś musiał żebrać, teraz dzięki swoim talentom jest rezydentem w zamożnym domu swego dobrodzieja z nadziejami na dalsze profity. W końcu na wydaniu jest posażna córka Orgona, a i zaniedbywana żona gospodarza przyciąga jego uwagę... Scena zdemaskowania hipokryzji Tartuffe’a to jedna z najświetniejszych scen w historii teatru - zobaczcie są na żywo już w sobotę o godz. 18 oraz w niedzielę o godz. 19 na Dużej Scenie Teatru Ludowego!

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenia na sobotni spektakl "Tartuffe albo szalbierz" w Teatrze Ludowym. Co trzeba zrobić, by je otrzymać? Napiszcie, w którym roku Molier napisał "Świętoszka"? Odpowiedź ślijcie na konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku 13 stycznia do godz. 12 w tytule maila wpisując TEATR LUDOWY. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie tego samego dnia.

W Barakah w ten weekend zobaczycie "Królową wanny", czyli bohaterów skeczy Hanocha Levina i ich normalnie niespotykane historie. Czasem tracą życiową szansę poprzez wyjście do toalety w czasie kinowego seansu. Innym razem kładą kamień węgielny pod budowę biblioteki podczas uroczystości, która okazuje się być uroczystością zgoła inną. „Królowa wanny” wiruje głównie wokół tematów damsko-męskich, ale nie brakuje też polityki, historii i, rzecz jasna, levinowskiego łamania wszelkiego rodzaju stereotypów. Rozrywka, ale i refleksja. Sobota i niedziela o godz. 19 - zapamiętajcie te daty!

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenia na sobotni i niedzielny spektakl "Królowa wanny" w Teatrze Barakah. Co trzeba zrobić, by je otrzymać? Wymieńcie trzy inne sztuki Hanocha Levina. Odpowiedź ślijcie na konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku 13 stycznia do godz. 12 w tytule maila wpisując BARAKAH oraz dzień, w którym chcecie wybrać się na spektakl. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie tego samego dnia.

Na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki w ten weekend premiera - spektakl taneczny "Obóz katarakta" w reżyserii Dominiki Knapik. Główna bohaterka Harriet, jest jak holenderski artysta Bas Jan Ader, który w 1975 roku zaginął bez śladu podczas własnego performansu. Próbował wówczas przepłynąć Atlantyk jednoosobową łodzią żaglową. Harriet również oddala się od znanego i bezpiecznego lądu. Jej Atlantykiem jest Obóz katarakta - miejsce cudownego zniknięcia. Pod tym enigmatycznym opisem kryje się spektakl ruchowy inspirowany słynnym opowiadaniem amerykańskiej pisarki Jane Bowles, który napisała podczas swojego pobytu w Maroku i opublikowała w 1947 roku. Jeśli połączenie sztuki i tańca to coś co lubicie - polecamy Wam premierę spektaklu w piątek o godz. 19, a także kolejny pokaz w sobotę o tej samej porze.

KONKURS

Nie macie planów na przyszły tydzień? Mamy dla Was podwójne zaproszenia na wtorkowy oraz środowy (17 i 18 stycznia) spektakl "Obóz katarakta" w MOS-ie. Co trzeba zrobić, by je otrzymać? Napiszcie, jaki jest Wasz ulubiony film muzyczny i dlaczego! Odpowiedź ślijcie na konkurs.mk@um.krakow.pl do poniedziałku 16 stycznia do godz. 10 w tytule maila wpisując MOS oraz dzień, w którym chcecie wybrać się na spektakl. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie tego samego dnia.

Filharmonia Krakowska zaprasza w weekend na koncerty symfoniczne! Orkiestra Filharmonii Krakowskiej pod batutą Antoniego Wita zagra utwory z pierwszego zbioru Tańców słowiańskich Antonína Dvořáka, wirtuozowskie wariacje Karnawału weneckiego, które Jean-Baptiste Arban oparł na temacie popularnej melodii ludowej, program zamkną natomiast pełne życia Tańce węgierskie Johannesa Brahmsa. Repertuar zatem iście karnawałowy! Obydwa wieczory uświetni swą obecnością norweski artysta, wirtuoz tuby Øystein Baadsvik, wirtuoz gry na tym niezwykle trudnym instrumencie. Wszystko to wydarzy się w piątek o godz. 19:30 oraz w sobotę o godz. 18. Polecamy!

Lubicie polskie kino? To mamy dla Was propozycję na weekend! W piątkową noc w Multikinie odbędzie się kolejny z cyklu ENEMEF-ów czyli nocnych maratonów filmowych. Tym razem obejrzymy aż cztery polskie filmy, w tym - premierowo - "Powidoki" Andrzeja Wajdy! Poza tym w repertuarze jeden z najważniejszych filmów minionego roku - "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego, "Ostatnia rodzina" Jana Matuszewskiego oraz "Jestem mordercą" z Arkadiuszem Jakubikiem w roli głównej. Początek o godz. 22.

Pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA