Kulturalny rozkład jazdy na weekend [KONKURS]

Z utęsknieniem czekacie na pierwszy dzień wiosny? Wyjdźcie z domu i znajdźcie ją sami! My będziemy jej szukać na koncertach, w kinie i teatrze. Na delikatne dźwięki z nowej płyty Julii Pietruchy zapraszamy Was do Klubu Studio. Najlepsze filmy prosto z gorącej Hiszpanii obejrzycie w Kinie pod Baranami, a na ostatnie dni swoich wystaw zaprasza Bunkier Sztuki. Nie przegapcie najciekawszych wydarzeń kulturalnych weekendu!

Kulturalny rozkład jazdy na weekend [KONKURS]
Fot. materiały prasowe/Wydawnictwo Literackie

Na początek zapraszamy Was do Teatru Ludowego! Mają dla Was dwie ciekawe propozycje. Pierwsza jest bardziej dla najmłodszych, gdyż to wersja jednej z najpopularniejszych baśni - „Kota w butach”. Historia trzech braci, jednego kota, króla Tęgoskóra, królewny Purchawki i złego czarnoksiężnika Gromiwoja, który oczywiście przegrywa w starciu z kocim sprytem i pomysłowością, została śpiewająco opowiedziana przez aktorów Teatru Ludowego. Weźcie dzieci i oglądajcie w piątek o godz. 11 i w sobotę o 16 (po spektaklu warsztaty plastyczne). Z kolei w niedzielę o godz. 18 posłuchamy najpiękniejszych piosenek Zygmunta Koniecznego podczas koncertu „Zahipnotyzuj mnie”. To muzyczno-plastyczny spektakl oparty na twórczości jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów piosenek, muzyki teatralnej i filmowej. Warto tam być!

KONKURS

Mamy dla Was potrójne zaproszenia na sobotni spektakl “Kot w butach” oraz podwójne na niedzielny spektakl „Zahipnotyzuj mnie” w Teatrze Ludowym. Jeśli chcecie je wygrać, odpowiedzcie na pytanie: Jaka jest Wasza ulubiona baśń z dzieciństwa? Odpowiedzi podsyłajcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 16 marca do godz. 12 w tytule maila wpisując TEATR LUDOWY i spektakl, na który chcecie się wybrać. Zwycięzców poinformujemy indywidualnie.

Przenosimy się do Teatru Loch Camelot! Tam w piątek o godz. 19 i w niedzielę o godz. 18 zobaczycie spektakl muzyczno-kabaretowy pt. „Piosenki... czyli Duet Sceniczny w Stanach Krytycznych” w wykonaniu Beaty Malczewskiej i Andrzeja Słabiaka. Ona i On – to garderobiana i inspicjent, czyli niewidzialne twarze teatru. Cicha, wierna służba zakulisowa, dzięki której istnieje i funkcjonuje magia teatru, a aktorzy mogą grać. Będzie zabawnie! Z kolei w sobotę o godz. 19 Beata Malczewska wystąpi w komediowej opowieści z piosenkami pt. „Sekret Panny Kazimiery”. To fantazja kabaretowa, komediowa opowieść z piosenkami w klimacie międzywojennych kabaretów. Niecodzienny klimat gwarantowany!

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenia na piątkowy i niedzielny „Duet Sceniczny w Stanach Krytycznych” oraz na sobotnie „Sekrety Panny Kazimiery”. Jeśli chcecie je wygrać, dokończcie zdanie: Mój odealny sposób na weekend to…”. Czekamy na ciekawe odpowiedzi pod adresem: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 16 marca do godz. 12. W tytule maila wpiszcie LOCH CAMELOT i dzień, w którym chcecie wybrać się do teatru. Zwycięzców poinformujemy indywidualnie.

Cztery części „Pitbulla” w jedną noc? Takie rzeczy tylko na ekranie Multikina podczas ich ENEMEF-u w najbliższy piątek o godz. 22. Premierowo tego wieczoru obejrzycie też najnowsza część filmu, czyli „Pitbull. Ostatni pies” w reżyserii Władysława Pasikowskiego. W rolach głównych zobaczymy starą obsadę, czyli Marcina Dorocińskiego czy Rafała Mohra. Aktorską niespodzianką będzie Doda! Twarde charaktery, gangsterskie porachunki, policyjne śledztwa, brutalne zbrodnie, a do tego rozbrajający cięty dowcip i fenomenalna obsada. Nie przegapcie!

Czas na koncert! W piątek w Klubie Kwadrat wystąpi Mioush i FDG. Orkiestra! Nowe aranżacje, nowa energia i znany wszystkim najwyższy poziom występów na żywo. To będzie mieszanka rapu, muzyki elektronicznej i rocka, która znalazła się na płycie Miousha „Pop”. Lata zaskakujących muzycznych kolaboracji zaowocowały płytą nad wyraz eklektyczną i pełną niestandardowych rozwiązań. Na płycie obok Miuosha pojawiają się goście, którzy do tej pory nie byli kojarzeni z rapem - m.in. Rogucki, Organek, Nosowska, BAJM, Myslovitz, duet Soxso czy Smolik. Nie może Was zabraknąć w Kwadracie o godz. 20!

Zbliża się wiosna, czas więc pożegnać zimowe wystawy w Bunkrze Sztuki. To będzie ostatni weekend wystaw „Naczynia połączone” i „The Trouble with Value”. Na ich zakończenie przygotowano kilka wydarzeń, które pozwolą nam lepiej poznać prezentowane dzieła i artystów. W piątek o godz. 18 możecie wziąć udział w performatywnym wydarzeniu z udziałem publiczności, poświęcone kamienicy i mieszkaniu przy ul. Łobzowskiej w Krakowie, miejscu, w którym w dzieciństwie mieszkała Sława Harasymowicz. Z kolei w sobotę od 11 do 13 podczas warsztatów poznacie tajniki tradycyjnej fotografii – tej, którą pamiętają nasi rodzice, a także tej przykrytej dużą ilością kurzu.

Niedawno wydali nową płytę i już koncertują! Lao Che nie zwalniają tempa i w sobotę zagrają w Klubie Studio promując nowy album zespołu ”Wiedza o Społeczeństwie”. Lao Che sięga na niej do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. Za produkcję płyty ponownie odpowiada Piotr "Emade" Waglewski. Początek o godz. 19!

Z kolei dzień później, na tej samej scenie, posłuchacie delikatnej i zwiewnej muzyki Julii Pietruchy. Artystka promuje w ten sposób swój drugi album, „Postcards from the seaside”. Nowe kompozycje, niekiedy smagane zimowym nadmorskim wiatrem, wzbogacone o mocniejsze brzmienia, przeplatane będą delikatnymi balladami. Nie zabraknie oczywiście folkowych melodii, chwilami zabarwionych elementami elektroniki. Klimat wciąż pozostaje jednak akustyczny. Subtelne dźwięki ukulele, na którym zagra Artystka, pozwolą na chwilę się zatrzymać i uciec od codzienności. Brzmi jak idealne zakończenie tygodnia! Klub Studio, niedziela, godz. 19.

Już od czwartku Kino Pod Baranami zaprasza na Tydzień Kina Hiszpańskiego - coroczny przegląd najciekawszych dzieł hiszpańskiej kinematografii. zdecydowana większość prezentowana będzie w Polsce po raz pierwszy. W piątek obejrzycie wcześniej prezentowany na festiwalu Off Camera film „Bar” autorstwa kultowego hiszpańskiego reżysera Alexa de la Iglesii. To balansująca pomiędzy thrillerem a czarną komedią historia kilku przypadkowych przechodniów uwięzionych w miejscowej knajpie. W sobotę z kolei nie zabraknie mistrzowskiego czarnego humoru. „Abrakadabra” - najnowszy film Pablo Bergera - to zabawna, ale i mroczna opowieść o zdesperowanej kobiecie próbującej odczarować zahipnotyzowanego męża. Cały repertuar znajdziecie na stronie kina.

Prawdziwe święto czeka fanów kabaretów w ten weekend w TAURON Arenie! Odbędzie się tam Polska Noc Kabaretowa. Na jednej scenie wystąpią największe sławy polskiej sceny komicznej: Kabaret Moralnego Niepokoju, Ireneusz Krosny, Marcin Daniec, Kabaret Nowaki, Kabaret Skeczów Męczących oraz Igor Kwiatkowski. Możemy spodziewać się nowego programu złożonego z premierowych skeczy, które rozbawią publiczność do łez. Gospodarzem wieczoru będzie Robert Górski, a zabawa rozpocznie się dokładnie o godz. 20!

Pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA