Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Trzy kobiety, trzy dramaty i jedno egzotyczne miasto. „Emigrantki" Janice Y. K. Lee to przejmująca opowieść o macierzyństwie, małżeństwie i przyjaźni. Taką lekturą polecamy Wam w tym tygodniu!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!
Fot. materiały prasowe/Wydawnictwo Literackie

Trzy Amerykanki mieszkają z dala od ojczyzny w wielokulturowym Hongkongu. Ich rzeczywistość najlepiej opisują słowa – emigracja, wyobcowanie, samotność. Z pozoru niczym nie związane, obce sobie osoby złączy splot nieprzewidzianych zdarzeń.

Mercy skończyła niedawno studia na uniwersytecie i szuka pomysłu na życie. Hilary żyje w dobrobycie, zajmuje się domem, lecz wszystkie jej myśli pochłania pragnienie dziecka, które może ocalić rozpadające się małżeństwo. Z kolei Margaret, do niedawna szczęśliwa matka trójki dzieci, próbuje pogodzić się z niewyobrażalną stratą. Każda z kobiet walczy z własnymi demonami, a ich spotkanie odmieni wszystko.

„Emigrantki" to powieść, która łączy w sobie wszystko, za co kobiety na całym świecie pokochały „Wielkie kłamstewka", „Gotowe na wszystko" i „Seks w wielkim mieście". Trwają rozmowy o sprzedaży praw do ekranizacji powieści. Emigrantki otrzymały wyróżnienie Reader’s Prize przyznane przez „Elle Magazine” oraz Editor’s Choice w plebiscycie „The Bookseller”.

Wydaje nam się, że znamy takie żony i matki, które porzuciły pracę i znalazły się z dala od rodziny i przyjaciół. Tak naprawdę nic o nich jednak nie wiemy. Każda z nich przeżywa kryzys, a ich losy misternie się łączą.

„Vanity Fair”

KONKURS

Mamy dla Was kilka egzemplarzy książki „Emigrantki" Janice Y. K. Lee wydanej przez Wydawnictwo Literackie. Aby mieć szansę na wygraną, odpowiedzcie na pytanie: Jaka jest Wasza ulubiona kobieca książka i dlaczego? Odpowiedzi podsyłajcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku 20 kwietnia do godz. 12. W tytule maila wpiszcie: WYDAWNICTWO LITERACKIE, a w jego treści adres, na który ma zostać przesłana książka. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.

Pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA