Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

W głównych rolach Hanna Suchocka i Wieczne Miasto. Dwanaście lat, trzy pontyfikaty, tysiące wspomnień - o tym wszystkim przeczytacie w książce pt. „Ambasador u trzech papieży", którą polecamy Wam w tym tygodniu!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!
Fot. materiały prasowe/Wydawnictwo Literackie

W Watykanie mawia się, że każdy pontyfikat to osobna epoka. Oto opowieść Hanny Suchockiej o latach 2001–2013, kiedy pełniła funkcję ambasadora w Watykanie w czasie pontyfikatów Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka. W tym okresie doszło do wielu dramatycznych wydarzeń — m.in. gwałtowne pogorszenie stanu zdrowia, a następnie śmierć Jana Pawła II, katastrofa smoleńska czy abdykacja Benedykta XVI — a Hanna Suchocka musiała się z nimi mierzyć nie tylko jako dyplomata, ale również na płaszczyźnie osobistej.

Dzięki opisanym tutaj historiom poznajemy strukturę i mechanizmy działania Państwa Watykańskiego oraz tajniki protokołu dyplomatycznego od kwestii strategicznych po dress code. Hanna Suchocka opowiada jednak nie tylko o postaciach z pierwszych stron gazet, ale również z sympatią i nostalgią wspomina zwykłych ludzi, których spotykała na targu, w małych sklepikach, ulubionych trattoriach i kafejkach.

Hanna Suchocka pokochała Rzym, więc tę książkę można również czytać jako absolutnie wyjątkowy i bogato ilustrowany zdjęciami przewodnik. Autorka pięknie opisuje znane i mniej znane zabytki Wiecznego Miasta. Idąc za jej wskazówkami, możemy podczas rzymskich wędrówek uciec od natłoku turystów i odnaleźć ukryte skarby architektury.

KONKURS

Mamy dla Was kilka egzemplarzy książki "Ambasador trzech papieży" Hanny Suchockiej wydanej przez Wydawnictwo Literackie. Aby mieć szansę na wygraną, odpowiedzcie na pytanie: Jakie polityczne funkcje w polskim rządzie pełniła Hanna Suchocka? Prosimy też o podanie konkretnych dat. Odpowiedzi podsyłajcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 11 maja do godz. 12. W tytule maila wpiszcie: WYDAWNICTWO LITERACKIE, a w jego treści adres, na który ma zostać przesłana książka. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.

Pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA