Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Olga Tokarczuk za swoją powieść „Bieguni" otrzymała ostatnio Międzynarodową Nagrodę Bookera 2018! Jest to również uhonorowana Literacką Nagrodą Nike, jedna z najgłośniejszych i najszerzej komentowanych powieści ostatnich lat. Teraz już nie ma wymówek - trzeba tę książkę znać, a my to ułatwimy. Możecie ją wygrać w naszym konkursie!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!
Fot. materiały prasowe/Wydawnictwo Literackie

Co mamy wspólnego z biegunami – prawosławnym odłamem starowierców, ludźmi, którzy zło oswajają ruchem? Ile jest w nas z biegunów?

Od dawnych sułtańskich pałaców przez siedemnastowieczne gabinety osobliwości po współczesne hale odlotów – Olga Tokarczuk zabiera czytelników w niezwykłą podróż przez różne miejsca i czasy. Zaprasza do wspólnego oswajania migotliwej, fragmentarycznej rzeczywistości, do porzucania utartych szlaków. Ta powieść nie ma granic – dzieje się na całym świecie.

„Tokarczuk udało się w sposób niezwykły, inteligentny i wrażliwy przedstawić otaczający nas świat. Fascynująca powieść!” - TV ORF

„Bohaterami tej książki są nomadzi i koczownicy, nieprzywiązani do własnych korzeni. Kobiety wożące w torebkach zapasowe szczoteczki do zębów na wypadek nagłej podróży i mężczyźni umiejący spakować cały swój dobytek w 10 minut, zawsze gotowi do drogi. Proza Olgi Tokarczuk przekonuje, iż poczucie ładu wszechświata dostępne jest każdemu, o ile tylko podróżuje”. - Marta Cuber, „Polityka”

„Oryginalna, pasjonująca i znakomicie napisana”. - „Le Figaro”

KONKURS!

Mamy dla Was trzy egzemplarze książki "Bieguni" Olgi Tokarczuk wydanej przez Wydawnictwo Literackie. Aby otrzymać książkę, wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie: Która polska książka również była nominowana do Nagrody Bookera? Na odpowiedzi czekamy pod adresem konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 1 czerwca do godz. 12. W tytule maila wpiszcie WYDAWNICTWO LITERACKIE, a w jego treści podajcie adres, na który ma zostać wysłana nagroda. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.

Pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA