Kulturalny rozkład jazdy na weekend! [KONKURS]

Lato trwa! A z nim wiele stałych punktów na kulturalnej mapie Krakowa - nowohucki Bulwar(t) Sztuki, Letnie Tanie Kinobranie czy Wawel o Zmierzchu. Poza tym w ten weekend czeka nas Noc Jazzu czy koncert ekipy Rolland Merguez w Alchemii! Nie będziecie się nudzić, a to dzięki naszemu rozkładowi jazdy na najbliższe dni!

Kulturalny rozkład jazdy na weekend! [KONKURS]
Fot. materiały prasowe/Kino pod Baranami

W Kinie pod Baranami kolejny tydzień z Letnim Tanim Kinobraniem! Po kobiecych filmach przychodzi “Czas Miłości”, czyli tydzień z filmami o wielu obliczach romantyzmu! Co zobaczycie na ekranie? Chociażby bardzo dobrze przyjętą przez krytyków i widzów polską komedię romantyczną “Podatek od miłości” z Aleksandrą Domańską i Grzegorzem Damięckim w rolach głównych. Znalazło się też miejsce dla “Maudie”, pięknego filmu o niesamowitej kanadyjskiej malarce i jej trudnej miłości. Możecie przypomnieć też sobie “Sztukę Kochania” o Michalinie Wisłockiej ze świetną rolą Magdaleny Boczarskiej, a także ciepły film o miłości - “I tak Cię kocham”, nominowany do Oscara za scenariusz oryginalny. Poza tym m.in. “Rzymskie wakacje” i “Kształt wody”! Jest w czym wybierać, a to wszystko do tego w promocyjnych cenach! Sprawdźcie na stronie Kina.

KONKURS

Mamy dla Was podwójne wejściówki na seans filmu “Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” w czwartek, 19 lipca o godz. 14:00. Chcecie je zdobyć? Odpowiedzcie na pytanie: Kto zagrał w filmie rolę męża Michaliny Wisłockiej? Odpowiedź ślijcie na konkurs.mk@um.krakow.pl do poniedziałku, 16 lipca do godz. 12 w tytule maila wpisując KINO POD BARANAMI. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie tego samego dnia.

Zalew Nowohucki to już po raz kolejny miejsce Bulwar(t)u Sztuki, czyli inicjatywy pełnej wakacyjnych wydarzeń kulturalnych! W tym tygodniu znów będzie ciekawie. W piątek już od godz. 18 zagra tam DJ Kfjatek podczas Potańcówki w stylu vintage. W sobotę o godz. 19 Teatr Łaźnia Nowa wystawi swój spektakl “Simona, gdzie jesteś?”, a o 20:30 rozpocznie się Noc Jazzu i posłuchamy Keith Thompson Band i Wayne’a Markusa z Soul Finger. W niedzielę w ramach cyklu z muzyką etno zagra Kapela Kożuch (godz. 18), a na dobre zakończenie weekendu kino plenerowe i seans filmu “Młodość” Paolo Sorrentino. Poza tym turnieje sportowe i warsztaty - jest co robić!

Dworek Białoprądnicki rusza z piątkowym wakacyjnym Fest Graniem! Znowu będziecie mogli w plenerze posłuchać dobrej muzyki lokalnych zespołów. W tym tygodniu wystąpią Dinosaurs Are Dead! To czteroosobowy zespół z Krakowa oscylujący wokół rocka i muzyki popularnej. Są laureatami Przeglądu Kapel Juwenalia UEK 2017, finalistami Emergenza Festiva czy laureatami nagrody publiczności na MAM Festiwal. Początek koncertu już o godz. 20!

Teatr Loch Camelot w ten weekend zaprasza na swój popisowy program! „Piosenki, czyli duet sceniczny w stanach krytycznych”, czyli przedstawienie Beaty Malczewskiej i Andrzeja Słabiaka, jest kochane przez krakowską publiczność. Główni bohaterowie to Ona i On, garderobiana i inspicjent, czyli niewidzialne twarze teatru. Cicha, wierna służba zakulisowa, dzięki której istnieje i funkcjonuje magia teatru, a aktorzy mogą grać. Kostiumy, piosenki, humor - te rzeczy spodobają się Wam podczas spektaklu, który możecie obejrzeć w sobotę o godz. 19. Polecamy!

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenia na sobotni spektakl „Piosenki, czyli duet sceniczny w stanach krytycznych” w Loch Camelot. Aby je wygrać, przekonajcie nas, czemu to właśnie Wy powinniście wygrać te zaproszenia. Odpowiedź wysyłajcie na konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 16 lipca do godz. 12 w tytule maila wpisując LOCH CAMELOT. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie tego samego dnia.

Celem ich muzyki jest, żebyś zaczął/zaczęła tańczyć! Rolland Merguez znów zawita do Alchemii. To 13-osobowy brass band z Paryża. Wracają do funk, electro i R&B z bezczelną energią i przyjemnością! Wykonują w ten sposób znane i lubiane przeboje, ale też własne utwory. Występy na żywo to ich specjalność - nie można podczas tych koncertów stać w miejscu, gdyż energia ze sceny udziela się również słuchaczom. Saksofon, trąbki, puzon, bas, wokale... A to dopiero początek wyliczanki! Macie szansę złapać ich w Alchemii od piątku do niedzieli o godz. 22. Polecamy!

BALowe Kino Plenerowe, zlokalizowane właśnie obok lokalu BAL na Zabłociu, to obowiązkowe wydarzenie dla kinomanów krakowskich! Przez całe lato od czwartku do soboty można tam o godz. 21 oglądać najróżniejsze filmy, które trafią w gusta (nie tylko) wybrednych widzów. W tym tygodniu w czwartek na przystawkę przed weekendem "Tylko kochankowie przeżyją" Jima Jarmuscha, czyli ciekawa perspektywa na życie wampirów. W sobotę klasyka polskiej komedii i filmu gangsterskiego - "Vabank" Juliusza Machulskiego. A w sobotę nostalgiczna "Młodość" włoskiego reżysera Paolo Sorrentino.

Na dziedzińcu Pawilonu Czapskiego czeka na Was Kino Letnie Muzeum Narodowego w Krakowie. W sobotnie wieczory możecie tam oglądać filmy, które w jakiś sposób nawiązują do sztuki swoją tematyką. Tym razem będzie to filmowy eksperyment z Cate Blanchett w 13 rolach, czyli "Manifesto". Aktorka wciela się w różne postaci – od wokalistki punkowego zespołu przez gospodynię domową, wdowę, robotnicę, naukowca aż po bezdomnego mężczyznę, aby zaprezentować najbardziej radykalne idee XX wieku w zderzeniu z rzeczywistością. Zrealizowany przez wybitnego wizualnego artystę "Manifesto" początkowo był prezentowany w galeriach jako rozpisana na trzynaście ekranów instalacja. Sprawdźcie, jak się sprawdza jako film kinowy w sobotę o godz. 20:45.

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na wystawę "Pan wiecznie Młody. Lucjan Rydel w 100-lecie śmierci". Ekspozycja ma na celu przybliżenie publiczności sylwetki poety i dramaturga – Lucjana Rydla, który do dzisiaj odbierany jest jako osoba na pół zmitologizowana. Rydel w świadomości społecznej utożsamiany był z postacią Pana Młodego z dramatu "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego lub kojarzony jako bohater "Plotki" o Weselu Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Kim był naprawdę? Dowiecie się tego na wystawie w Domu pod Krzyżem na ul. Szpitalnej, czyli Oddziale Teatralnym MHK. Macie czas do 9 grudnia.

Część teatrów zawiesza swoją działalność na czas wakacji. Jednak nie Bagatela! W najbliższy weekend możecie tam obejrzeć na Dużej Scenie "Testosteron", czyli błyskotliwą komedię o współczesnych mężczyznach. Ślub jednego z nich, a właściwie sakramentalne „nie” usłyszane od wybranki, jest pretekstem do męskich analiz własnej natury. Pełna obscenicznych żartów satyra o biologicznym miejscu napędzanych hormonami samców na drabinie ewolucyjnej ludzkości. A może próba odnalezienia odpowiedzi na pytanie, jak być wrażliwym i czułym mężczyzną w dzisiejszym świecie? I nie dać się wykorzystać kobietom? Na te pytania odpowiedzcie sobie sami - macie możliwość zrobić to od piątku do niedzieli o godz. 19:15. 

Pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA