Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Przeszłość czai się za zamkniętymi drzwiami. Najwyższa pora się z nią rozprawić. „Kolor milczenia" Elii Barceló to książka 2017 roku w Hiszpanii! Teraz będą ją mogli przeczytać również polscy czytelnicy. Polecamy!

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!
Fot. materiały prasowe/Wydawnictwo Literackie

Jak długo można uciekać przed demonami przeszłości? Helena Guerrero, hiszpańska malarka, robi to od lat. Trudna relacja z matką, śmierć rodzeństwa, samobójstwo ojca… Cienie tamtych wydarzeń odbijają się na jej twórczości i wychodzą na jaw podczas psychoterapii.

Pewnego dnia artystka wyrusza w podróż w rodzinne strony, by na podstawie zdjęć, dokumentów i rozmów zrekonstruować bieg wydarzeń i ostatecznie rozwiązać gnębiące ją tajemnice. Realia lat 30., 50. i 60. przeplatają się ze współczesnością, a bolesne piętno białego terroru i epoki Franco odciska się na kolejnych pokoleniach rodziny Guerrero.

Elia Barceló tworzy magiczny i wielowymiarowy świat. Zbrodnia, zdrady i głęboko skrywane tajemnice wplecione w klimatyczny obraz luksusowego marokańskiego życia zapewniają porywającą lekturę. Jej proza, porównywana do pióra Jaume Cabrégo, zachwyciła czytelników w Hiszpanii, gdzie powieść została okrzyknięta najlepszą książką roku 2017. Barceló zdobywa też coraz większą popularność w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Ekscytująca mieszanka kryminału i sagi rodzinnej, której tragiczna przeszłość i głęboko skrywane sekrety po latach wychodzą na jaw.

KONKURS!

Mamy do rozdania w konkursie trzy egzemplarze książki „Kolor milczenia" Elii Barceló wydanej przez Wydawnictwo Literackie. Aby otrzymać książkę, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Jakie macie noworoczne czytelnicze postanowienie? Odpowiedź wyślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 11 stycznia do godz. 12. W tytule maila wpiszcie: WYDAWNICTWO LITERACKIE. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.

Pokaż metkę
Autor: NATALIA BUJAK
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący:
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA