Komunikat archiwalny

Weekendowy rozkład jazdy

W pierwszy weekend marca fani muzyki Marili Rodowicz i disco, miłośnicy podrózy, czy poligloci, znajdą z pewnością coś dla siebie w Krakowie. Paleta zajęć i atrakcji jest bardzo szeroka  – od spotkań ze znanymi reporterami i odkrywcami przez koncery muzyki, na festiwalach kończąc. Mamy dla Was kilka wejściówek.

Weekendowy rozkład jazdy
Fot. materiały prasowe

W ostatnich dniach lutego rozpoczęły się Krakowskie Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jego kontynuacja zaplanowana jest właśnie na ten weekend. W piątkowe popołudnie Insytytut Pamięci Narodowej, który organizuje obchody, zaprasza  o godz. 16.30 do Kina Kijów na film dokumentalny Kwatera, opowiadający o zbrodniach pierwszego dziesięciolecia PRL-u. Na sobotnie przedpołudnie zaplanowane jest spotkanie na Placu Inwalidów pod Zapomnianą Tablicą, po nim Msza Św. w Bazylice Mariackiej, później Marsz Pamięci z Rynku Głównego do Parku Jordana, gdzie o 16.15 oddany zostanie hołd Żołnierzom Wyklętym. Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie tutaj.

Na filmową Noc Oscarową zaprasza Multikino. 28 lutego (piątek) możecie zapoznać się z filmami, które mają największe szanse na zdobycie statuetek. W repertuarze znalazły się: „Zniewolony. 12 Years a Slave", „Tajemnica Filomeny", „Wilk z Wall Street" oraz „Grawitacja 3D". Mamy dla Was podówjne zaproszenie. Piszcie na adres:konkurs.mk@um.krakow.pl z dopiskiem MULTIKINO

Pomysłem na cały weekend może być Navigator Festival, rozpoczynający się 28 lutego w Nowohuckim Centrum Kultury. Program wydarzenia bogaty jest w spotkania z reporterami, dziennikarzami radiowymi i telewizyjnymi. Pojawi się także znany z przemierzania całej ziemi na rowerze Piotr Strzeżysz oraz pasjonat gór, Maciej Skotowski. Spotkaniom będą towarzyszły wystawy zdjęć, malarstwa i promocje książek. Uczestnicy festiwalu mogą liczyć na degustacje egzotycznych przysmaków oraz konkursy z nagrodami. Więcej przeczytacie tutaj.

Sobotę można spędzić bardzo egzotycznie. English Culture Club zaprasza pasjonatów Nowej Zelandii do odkrywania jej ciekawostek i obejrzenia fragmentów Hobbita, który nagrywany był właśnie na wyspiarskim kraju. Spotkanie wszystkich chętnych o godz. 12.30 w Nowohuckim Centrum Kultury, wstęp wolny.

Drugą prozycją na sobotę jest spektakl Królowa wanny, autorstwa Hanocha Levina, który po pierwszej inscenizacji w roku 1970, okazał się skandalem i wywołał nerwowe reakcje wśród widzów. Levin znany jest z tworzenia sztuk, łączących w sobie cechy kabaretów i musicali. Na widowisko zaprasza Teatr Barakah, Scena Paulińska, ul. Paulińska 28, o godz. 19.00. Rezerwacja biletów możliwa tutaj.

Polecamy również wydarzenia muzyczne. Na koncert repertuaru Marli Rodowicz pod tytułem Niech żyje bal w Śródmiejskim Ośrodku Kultury zaprasza Farafka. Mamy dla Was podwójne zaproszenie. Piszcie: konkurs.mk@um.krakow.pl z dopiskiem MARYLA.

Ostatnia sobota karnawału to także koncert disco w Kwadracie. Impreza rozpoczyna się o 20.00, a zagra dj TomTomaby. Warto zaznaczyć, że charakter muzyki i zabawy silnie powiązany będzie z narodowymi zwyczajami. Specjalna atrakcja to występ Braci Figo i Fagot, zespołu stworzonego na potrzeby filmu „Kaliber 200 volt". Bilety w cenie od 30-35 zł.

W niedzielę warto zajrzeć też na Barkę Alrina przy Bulwarze Kurlandzkim (nieopodal ul. Gazowej), gdzie właśnie od 2 marca zostanie otwarta wystawa - "100 lat Flottyli Wiślanej i regulacji górnej Wisły". W ramach ekspozycji będzie można zobaczyć historyczne biało-czarne fotografie. Polecamy!

Nie zapominajmy o dzieciach. Projekt Kids in Kraków stale rozwija się  i dba o czas wolny najmłodszych mieszakńców miasta, ale również tych, przebywających w Krakowie tylko w celach wypoczynkowych. Pierwszego marca Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty organizowane przez Wytwórnie Przyjęć. W programie symulowana podróz do Azji, w której ważną rolę odegra walka ze stereotypami. W niedzielę zaś, zainicjowana zostanie Indiańska wioska.

Pokaż metkę
Autor: Sonia Hajduk
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA