Parking pod Muzeum Narodowym

Interpelacje międzysesyjne złożyli radni: Artur Buszek, Łukasz Wantuch i Łukasz Maślona. Pytają w nich m.in. o obłożenie parkingu pod Muzeum Narodowym, powołanie zespołu ds. programu Plastikowej butelki zwrotnej czy strajk nauczycieli.

Parking pod Muzeum Narodowym
Fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl

Radny Artur Buszek interpeluje w sprawie parkingu pod Muzeum Narodowym. Pyta prezydenta, jakie średnie obłożenie miał parking w 2018 r. Jednocześnie prosi o rozważenie możliwości wprowadzenia rozwiązania polegającego na tym, że na podstawie biletu parkingowego za 10 zł kierowca może korzystać z komunikacji miejskiej do godz. 2:30 dnia następnego. Radny interpeluje też w sprawie remontów rozjazdów tramwajowych na ul. Legionów Piłsudskiego. Radny prosi o rozpatrzenie możliwości remontu torowiska i rozjazdu w tym miejscu, równolegle w czasie remontu ulicy Krakowskiej. Kolejna z interpelacji radnego dotyczy rozszerzenia oferty krakowskiego roweru miejskiego. Radny pyta więc, czy jest możliwości uruchomienia wypożyczalni rowerów z dodatkowymi urządzeniami (np. foteliki dla dzieci), rowerów bagażowych. Pyta też o możliwość integracji abonamentu na wypożyczenie roweru Wavelo z biletem okresowym na komunikację miejską.

Łukasz Wantuch wnioskuje do prezydenta o powołanie zespołu, który opracowałby założenia programu Plastikowej butelki zwrotnej. Chodzi o realizację uchwały kierunkowej, podjętej przez Radę Miasta Krakowa na sesji 27 marca. Radny podkreśla, że w skład zespołu powinni wejść ludzie kreatywni i dbający o sprawy ekologii. Przy okazji przywołuje przykład Norwegii, gdzie 97% wszystkich butelek plastikowych poddawanych jest recyklingowi, dzięki licznym punktom zbioru butelek plastikowych.

Radny Wantuch dopytuje także, o ile zwiększone zostały plany finansowe placówek edukacyjnych na zakup maseczek antysmogowych. Radny mówi o kwocie 62 tys. złotych zarezerwowanych na ten cel  i prosi o szczegółowy podział tej kwoty na placówki.

W ostatniej interpelacji radny Łukasz Wantuch prosi o informacje ile przestępstw zostało zauważonych w roku 2018 w wyniku obserwacji kamer miejskiego monitoringu.

Łukasz Maślona dopytuje prezydenta, czy władze miasta Krakowa przekażą stanowisko UMK na temat strajku nauczycieli przed jego rozpoczęciem, czyli 8 kwietnia. Radny dopytuje także, czy wzorem Warszawy, Poznania, Wrocławia i Łodzi oraz wielu innych miast Kraków zarezerwuje środki na wynagrodzenia dla nauczycieli. (MK, MB)

Pokaż metkę
Autor: Radni Miasta Krakowa
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA