Komunikat archiwalny

Dworzec przy ulicy Wielickiej będzie w czerwcu

5 milionów złotych będzie kosztowała budowa terminalu autobusowego w rejonie ulicy Wielickiej i Powstańców Wielkopolskich; ma być gotowy w 2011 roku.

Dworzec przy ulicy Wielickiej będzie w czerwcu
Fot. http://dziennikpolski24.pl/

Blisko hektar zajmie autobusowy dworzec przesiadkowy, który powstaje w sąsiedztwie ulicy Wielickiej, przy skrzyżowaniu z al. Powstańców Wielkopolskich. Wcześniej wykupiono i wyburzono budynki, które znajdowały się w tym rejonie. - Ta inwestycja została rozpisana na dwa lat; pierwsze działania były w 2009 roku, a finisz przewidziany jest na czerwiec 2011 roku - podaje Jacek Bartlewicz, rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Józef Paryl, szef firmy Sambud (która zaprojektowała i buduje obiekt) powiedział nam, że zaplanowano tam m. in. niewielki budynek z poczekalnią i toaletami, zadaszone perony dla pasażerów i autobusów, miejsca dla postoju busów, a obok także miejsca parkingowe dla samochodów osobowych. - Przed świętami zajmowaliśmy się m. in. kanalizacją, prowadzone sa prace przy budynku dworca, zwozimy też materiały budowalne. Gdy tylko pogoda się poprawi ruszymy z kolejnymi robotami. Wyznaczony termin nie jest zagrożony - mówi Józef Paryl.

Henryk Kamski, wicedyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu powiedział nam, że nie zdecydowano, które linie autobusowe zostaną skierowane na ten dworzec: - W dużej mierze chcielibyśmy zachęcić przewoźników prywatnych do korzystania z tego miejsca; to jest duży węzeł komunikacyjny, jest możliwość przesiadek, w tym na linie tramwajowe. Dyrektor dodaje, że kolejnym dworcem autobusowym (przesiadkowym) będzie obiekt, który powstanie w rejonie ul. Czerwone Maki, przy okazji budowy linii tramwajowej na Ruczaj.

(J.ŚW)

Pokaż metkę
Osoba publikująca: WIESŁAW SZCZUREK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA