Komunikat archiwalny

Rynek Główny w sylwestra: największy parkiet Europy

Występom światowej sławy artystów na krakowskim rynku towarzyszyć będą pokazy laserowe, pirotechniczne show na scenie i wizualizacje na ogromnych ekranach. Bawić ma się ok. 100 tys. osób.

Rynek Główny w sylwestra: największy parkiet Europy
Fot. www.gazeta.pl
Organizatorzy imprezy sylwestrowej, Krakowskie Biuro Festiwalowe i radio RMF MAXXX, zapewniają, że na kilka godzin przemienią Rynek w największy klubowy parkiet w Europie. - Od listopada organizujemy imprezy promujące pod hasłem "Warm Up WOW! Night". Zainteresowanie wśród klubowiczów było ogromne. Na rynku spodziewamy się około 100 tys. uczestników - mówi Magdalena Sroka, dyrektorka Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Najbardziej wyczekiwaną gwiazdą "WOW! Night Music Square Session" będzie Kelis, artystka znana z takich przebojów jak "Milkshake" czy "Trick me". W Krakowie zaśpiewa też utwory ze swojej najnowszej, klubowej płyty "Flesh Tone".


- Kelis znana jest z otwartości scenicznej, odwagi. Potrafi przyciągnąć ludzi do zabawy, a o to nam chodzi - podkreśla Agata Grabowiecka, koordynatorka projektu.

Przed występem Kelis publiczność rozgrzewać będą polscy didżeje. O 19.30 grać zacznie DJ Namteh, mistrz Polski DJ-ów. Potem pałeczkę przejmie Robert M.

O północy życzenia mieszkańcom i gościom złoży prezydent Jacek Majchrowski. Potem na scenie pojawi się R.I.O., znany z klubowych przebojów "Shine On", "When The Sun Comes Down" i "After The Love". - Mamy nadzieję, że dzięki niemu w tę mroźną noc ludzie na Rynku poczują się jak w plażowym klubie na Ibizie - przekonuje Grabowiecka.

Już w ubiegłym tygodniu na Rynku pojawiły się pierwsze rusztowania. W sumie na placu stanęło 200 m kw. metalowej konstrukcji, m.in. 25-metrowa estrada koncertowa wzdłuż ściany Sukiennic. Przy trzech wejściach na Rynek - od ul. św. Anny, Szewskiej i Sławkowskiej wyrosły też wysokie, srebrne bramy. W środę założone zostanie jeszcze nagłośnienie o mocy 140 000 watów. - Przy scenie staną trzy potężne ekrany diodowe o łącznej powierzchni 150 m kw. Będzie też ok. 250 świateł z trzech stron Rynku i dwanaście kolorowych laserów. Swoje życzenia mieli też artyści. - Dla Kelis przygotowaliśmy pokaz pirotechniki scenicznej i specjalne lodowe aranżacje - zdradza Robert Rozciecha, kierownik produkcji WOW! Night.

To wszystko kosztowało miasto 2 mln zł. Kolejne 3 mln wydali współorganizator i partnerzy na działania promocyjne.

W sylwestrowy wieczór zmieni się organizacja ruchu wokół Rynku. Ulice Bracka i św. Jana będą całkowicie zamknięte dla pieszych i pojazdów. Ulicą Szewską (do skrzyżowania z Jagiellońską) będzie można jedynie wyjść z Rynku. Około godz. 1, po zakończeniu imprezy, zostaną podstawione dodatkowe tramwaje i autobusy.
Barbara Suchy

Pokaż metkę
Osoba publikująca: WIESŁAW SZCZUREK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA