„Mamy przyjaciół na całym Świecie” – krakowskie wakacje dzieci z Kamieńca Podolskiego

W ramach wspieranego przez Urząd Miasta Krakowa projektu edukacyjnego „Mamy przyjaciół na całym Świecie", od 1 do 4 sierpnia 2015 r. w Krakowie po raz kolejny przebywała kilkunastoosobowa grupa dzieci z ukraińskiego miasta Kamieniec Podolski.

„Mamy przyjaciół na całym Świecie” – krakowskie wakacje dzieci z Kamieńca Podolskiego
Fot. fot. Kamieniec Podolski

Prowadzony nieprzerwanie od 1999 r. przez doświadczonego pedagoga Bellę Kauszańską projekt edukacyjny Gimnazjum Miejskiego w Kamieńcu Podolskim jest często jedyną szansą dla dzieci uzdolnionych, nierzadko z rodzin potrzebujących, na odwiedzenie zagranicznych krajów, zapoznanie się z ich historyczno-kulturowym dziedzictwem, jak również największymi turystycznymi atrakcjami. Urząd Miasta Krakowa wspiera projekt od pięciu lat. Także w tym roku uczniowie z kamienieckiego gimnazjum nieodpłatnie zwiedzili najważniejsze zabytki naszego miasta, Kopalnię Soli w Wieliczce oraz Muzeum Auschwitz-Birkenau. Kraków był pierwszym zagranicznym przystankiem na trasie grupy. Uczniowie z Kamieńca Podolskiego odwiedzą również inne, zaprzyjaźnione europejskie miasta, m.in. Pragę i Paryż.

W specjalnym liście z podziękowaniami dla UMK Mer Miasta Kamieniec Podolski Mychajło Simaszkewicz napisał: „Ten niezwykle znaczący projekt społeczny nie doczekałby się swojej realizacji bez Państwa pomocy. Dzięki Państwa wsparciu, zrozumieniu, życzliwości i cierpliwości przed dziećmi otwiera się niepowtarzalny świat (...). Zobaczyć w oczach dzieci płomyk dobra i wiary w bajkę – to rzecz bezcenna". Podziękowania dla magistratu przekazał również Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Kamieńcu Podolskim M. Kiryk.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie