Wydarzenia międzynarodowe z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa

Wizyta nowej Ambasador Irlandii w Polsce

W poniedziałek, 18 lutego Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się w swoim gabinecie z nową Ambasador Irlandii w Polsce J.E Panią Emer O’Connell.

Ambasador Izraela z wizytą w Krakowie

W poniedziałek 28 stycznia 2019 r. Prezydent Jacek Majchrowski spotkał się z Ambasador Izraela Anną Azari. Pani Ambasador odwiedziła Małopolskę w związku z udziałem w obchodach 74. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Frans Timmermans w Krakowie

W środę, 23 stycznia 2019 r., prezydent Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem.

90. urodziny Ennio Morricone w TAURON Arenie Kraków

Owacjami na stojąco zakończył się wyjątkowy koncert Ennio Morricone, który w sobotę, 19 stycznia, odbył się w TAURON Arenie Kraków. Światowej sławy kompozytor przyjechał do Polski w ramach trasy celebrującej jego 90. urodziny. Z tej okazji maestro otrzymał prezent od prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz od zespołu ARM SA, zarządzającej areną.

Spotkanie Prezydenta z korpusem konsularnym

W poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., w Muzeum Historii Fotografii odbyło się tradycyjne noworoczne spotkanie Prezydenta Miasta Krakowa z krakowskim korpusem konsularnym. Na atmosferę spotkania wpłynęły tragiczne wydarzenia w Gdańsku i wiadomość o śmierci Prezydenta Pawła Adamowicza. Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy.

Świąteczne spotkanie z Amerykańską Izbą Handlową

12 grudnia 2018 r. w Hotelu Sheraton odbyło się doroczne spotkanie Amerykańskiej Izby Handlowej Oddział Kraków/Katowice, w którym  uczestniczyli przedstawiciele większości z ponad 50 firm z kapitałem amerykańskim działających w Krakowie i Małopolsce.

Kraków wspiera prawa kobiet. Wizyta Grupy Roboczej ONZ

12 grudnia 2018 r. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z przedstawicielami Grupy Roboczej Rady Praw Człowieka ONZ ds. dyskryminacji kobiet w prawie i praktyce (WGDAW). Udział w spotkaniu wziął również Dyrektor Miejskiego Ośrodka Wspierania Inicjatyw Społecznych Mateusz Płoskonka.

Chanuka w Krakowie

9 grudnia, w ostatni dzień święta Chanuka na zaproszenie Prezesa Gminy Wyznaniowej Żydowskiej Tadeusza Jakubowicza, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski zapalił świecę w synagodze Kupa.

Słowacki prezent świąteczny dla krakowian

7 grudnia 2018 r. podczas Dnia Słowacji na krakowskich Targach Bożonarodzeniowych, przy Wieży Ratuszowej, rozświetlone zostało niezwykłe świąteczne drzewko. Dar Konsulatu Generalnego Republiki Słowackiej w Krakowie i Konsulatu Słowackiego w Gliwicach dla naszego miasta. Uroczystej iluminacji dokonali wspólnie Prezydent Jacek Majchrowski oraz Konsul Generalny Słowacji w Krakowie Tomáš Kašaj.

XII Gyalwang Drukpa odwiedził Kraków

Przywódca duchowy Linii Drukpa – jednej z najbardziej wpływowych szkół buddyzmu tybetańskiego w Himalajach przyjechał do Polski, by wystąpić podczas 24. Sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu w Katowicach. Była to pierwsza wizyta XII Gyalwang Drukpy w Krakowie. Spotkanie z Prezydentem Jackiem Majchrowskim, które odbyło się 5 grudnia 2018 r., miało charakter kurtuazyjny i przebiegło w bardzo serdecznej, swobodnej atmosferze.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie