Wydarzenia międzynarodowe z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa

Bibliotekarze spotkali się w Centrum Kongresowym ICE

Trzy panele dyskusyjne, bibliotekarze z zagranicznych miast partnerskich Krakowa i z całej Polski – 19 stycznia 2018 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbyła się międzynarodowa konferencja „Biblioteka w czasie przełomu” zorganizowana przez Bibliotekę Kraków. Wydarzenie było okazją do wymiany doświadczeń, a także integracji środowiska bibliotekarskiego.

Marek Bruno-Kamiński odznaczony

W środę, 17 stycznia 2018 r., z krakowskim magistratem pożegnał się odchodzący na zasłużoną emeryturę Marek Bruno-Kamiński – wspaniały kolega i prawdziwy człowiek renesansu, który przez 26 lat koordynował partnerskie kontakty Krakowa z miastami niemieckiej strefy językowej. W uznaniu zasług Marka Bruno-Kamińskiego dla rozwoju współpracy zagranicznej naszego miasta Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski wręczył mu odznaczenie Honoris Gratia.

Noworoczne spotkanie z krakowskimi dyplomatami

We wtorek, 16 stycznia 2018 r. odbyło się tradycyjne noworoczne spotkanie Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego z krakowskim korpusem konsularnym. Po latach przerwy, kiedy spotkania odbywały się w różnych miejskich instytucjach, konsulowie znowu przybyli do krakowskiego magistratu.

Wizyta Burmistrza Miasta Nowa Wieś Spiska

We wtorek, 19 grudnia 2017 r. gościem Prezydenta Jacka Majchrowskiego był Burmistrz Nowej Wsi Spiskiej Ján Volný. W spotkaniu udział wziął również Konsul Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie Ivan Škorupa.

Pierwszy Prezes Sądu Apelacyjnego w Bordeaux z wizytą u Prezydenta Miasta

30 listopada 2017 r. gościem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego był Pierwszy Prezes Sądu Apelacyjnego w Bordeaux Dominique Ferrière.

W Krakowie o zanieczyszczeniu polami elektromagnetycznymi

W poniedziałek, 27 listopada w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się „II Międzynarodowe Forum Ochrony Środowiska przed Zanieczyszczeniem Polami Elektromagnetycznymi. Ochrona Dzieci”.

Thomas Keneally autor „Arki Schindlera” ponownie w Krakowie

W środę, 22 listopada 2017 r., Prezydent Jacek Majchrowski spotkał się z australijskim pisarzem, którego powieść posłużyła za kanwę do scenariusza oskarowej „Listy Schindlera”.

Open Eyes Economy Summit, czyli spojrzenie na rozwój gospodarki

– Od kilku lat z satysfakcją obserwujemy wzrost popularności naszego miasta jako ośrodka ważnych spotkań, konferencji, kongresów. Jednak szczyt Open Eyes Economy Summit ma dla nas szczególne znaczenie, przede wszystkim względu na poruszaną tematykę – powiedział podczas otwarcia wydarzenia prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Przypomnijmy, międzynarodowy kongres „Ekonomii otwierających się oczu” (OEES) odbywa się 14 i 15 listopada w ICE Kraków. O kierunku, w jakim zmierza współczesna gospodarka, rozmawiają eksperci ze świata nauki, ekonomii, kultury i polityki.

Honoris Gratia dla Kanadyjki Arlette Cousture na Targach Książki

W czwartek 26 października 2017 r. podczas ceremonii otwarcia 21. edycji Targów Książki Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski uhonorował Arlette Cousture odznaką Honoris Gratia za jej wkład w promocję Krakowa i Polaków w krajach frankofońskich.

Ambasador Królestwa Niderlandów z wizytą w Krakowie

25 października 2017 r. Prezydent Jacek Majchrowski spotkał się z Ambasadorem Ronem van Dartelem.

Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie