Wydarzenia międzynarodowe z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa

Wizyta nowego Konsula Generalnego Rosji

W czwartek, 19 września 2019 r., swoją pierwszą wizytę u Prezydenta Miasta Krakowa złożył nowo mianowany Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Krakowie Pan Sergey Linevich.

Prezydent Majchrowski na Forum Inwestycyjnym w Kijowie

Udział w IV Kijowskim Forum Inwestycyjnym oraz spotkanie z Merem Miasta Kijowa Witalijem Kłyczko złożyły się na program krótkiej, oficjalnej wizyty w Kijowie Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego w dniu 17 września 2019 r.

Pożegnanie Konsula Generalnego Ukrainy Olega Mandiuka

W niedzielę, 15 września 2019 r., Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski wziął udział w uroczystości z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy połączonej z pożegnaniem Konsula Generalnego Olega Mandiuka, kończącego swoją misję dyplomatyczną w Krakowie.

Mongolska strzała dotarła do Krakowa

Mongolska strzała, legenda o hejnale i Paola Giacomini – włoska podróżniczka, w poniedziałek, 16 września, w południe przyjechała konno do Krakowa i przekazała replikę mongolskiej strzały.

Okrągły stół w sprawie zatrudniania cudzoziemców

Spotkanie robocze w formule okrągłego stołu w sprawie zatrudniania cudzoziemców odbyło się w piątek, 6 września, w Urzędzie Miasta Krakowa. Obrady zakończyło podpisanie przez uczestników memorandum, które przekazane zostanie stronie rządowej.

Nowy Konsul Generalny USA wita się z krakowskim magistratem

29 sierpnia br. zapoznawczą wizytę Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu złożył Konsul Patrick T. Slowinski.

75. rocznica Słowackiego Powstania Narodowego

W środę, 28 sierpnia Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wraz z Małżonką wziął udział w uroczystości zorganizowanej w Willi Decjusza przez Konsula Generalnego Republiki Słowacji w Krakowie Tomáša Kašaja z okazji 75. rocznicy Słowackiego Powstania Narodowego.

Prezydent pogratulował lwowianom otrzymania Flagi Honorowej Rady Europy

Obchodzony 24 sierpnia Dzień Niepodległości Ukrainy nasze partnerskie miasto Lwów świętowało w tym roku w wyjątkowy sposób! Pod miejskim Ratuszem została wzniesiona Flaga Honorowa Rady Europy – drugie w kolejności, po odznace RE, wyróżnienie w ramach Prix de l’Europe, przyznawane miastom, które kładą szczególny nacisk na rozwój zagranicznych kontaktów partnerskich i promowanie europejskich wartości. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski osobiście złożył gratulacje Merowi Andrijowi Sadowemu, podczas swojej oficjalnej wizyty do Lwowa.

Chirurdzy z całego świata obradowali w Krakowie

Wykłady, dyskusje i targi branżowe – tak wyglądało największe międzynarodowe spotkanie chirurgów po raz pierwszy organizowane w Polsce.

40 lat partnerstwa Krakowa i Norymbergi

Już od 40 lat istnieje umowa partnerska pomiędzy miastami Kraków i Norymberga. Z tej okazji w naszym mieście przez cały weekend odbywały się jubileuszowe uroczystości.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie