Inne wizyty

Delegacja z Prowansji w Krakowie

W środę, 21 marca 2018 r., wizytę w Urzędzie Miasta Krakowa złożyła delegacja francuskiego regionu Prowansji. W delegacji, na której czele stał Wiceprzewodniczący Rady Departamentu Delty Rodanu Patrick Borré, znaleźli się posłowie, radni, przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego i władze duchowne - wysłannik arcybiskupa Marsylii oraz naczelny rabin tego miasta.  

Wizyta delegacji miast Bułgarii w ramach Projektu LIFE

W czwartek 22 marca 2018 r. w Urzędzie Miasta Krakowa z delegacją bułgarską spotkał się Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Jakości Powietrza Paweł Ścigalski.

O prawie i rozwoju w międzynarodowym gronie

16 marca 2018 r. krakowski magistrat powitał w swoich progach grono prawników z kilku krajów świata, którzy debatowali nad związkami pomiędzy systemami prawnymi, a szeroko pojętym rozwojem.

Marsz Pamięci przeszedł ulicami Krakowa

Ulicami Krakowa przeszedł Marsz Pamięci, upamiętniający 75. rocznicę likwidacji krakowskiego getta. Uczestnicy spotkali się w niedzielę, 11 marca, o godz. 12.00, na placu Bohaterów Getta i przeszli na teren byłego KL Plaszow. Dodatkowo o godz. 17.00 w Synagodze Tempel przy ul. Miodowej 24 odbędzie się koncert orkiestry „Józefina”, a o godz. 19.00 w Teatrze Nowym Proxima zobaczymy spektakl „Getto krakowskie”.

Spotkanie z delegacją Delty Rodanu

16 stycznia 2018 r. Urząd Miasta Krakowa odwiedziła delegacja francuskiego departamentu Delta Rodanu w składzie: Wicedyrektor ds. Współpracy Międzynarodowej i Spraw Europejskich w Radzie departamentu Lindy Casta oraz pracownika zajmującego się tymi kwestiami Nicolasa Hermanna.

Kolejna edycja projektu bożonarodzeniowego Mosty Między Miastami

W sobotę, 9 grudnia, w sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego odbyło się doroczne spotkanie młodzieżowych zespołów artystycznych ze Słowacji,  Ukrainy i Krakowa w ramach projektu „Mosty Między Miastami”.

Kijów uczy się w Krakowie nowoczesnego muzealnictwa

Od 4 do 6 grudnia w Krakowie przebywała aż ośmioosobowa delegacja miasta Kijowa, na czele z Wicemerem Miasta Oleksijem Reznikowem. Dyrektorzy wydziałów Kijowskiej Miejskiej Administracji, archeologowie, muzealnicy, radni i aktywiści z Kijowa zapoznawali się w Krakowie z naszą najbardziej spektakularną inwestycją muzealną, jaką są Podziemia Rynku MHK, ale także chcieli poznać krakowskie dobre praktyki w zakresie ochrony i promocji zabytków.

Modernizm i innowacje. Wizyta delegacji miasta Lwów

Dla przedwojennego Lwowa „nowoczesność” była codziennością! – przekonują organizatorzy wystawy „Lwów, 24 czerwca 1937. Miasto, architektura, modernizm”, którą od 1 grudnia 2017 r. do 8 kwietnia 2018 r. zwiedzać można w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. Specjalnie na wernisaż wystawy do Krakowa przyjechała oficjalna delegacja naszego ukraińskiego miasta partnerskiego na czele z Wicemerem Lwowa ds. Rozwoju Panem Andrijem Moskalenko.

Goście z chińskiego Cangnan z wizytą w Krakowie

W piątek, 10 listopada 2017 r., w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się spotkanie Miejskiego Konserwatora Zabytków Jerzego Zbiegienia i Zastępcy Dyrektora Krakowskiego Biura Festiwalowego Roberta Piaskowskiego z delegacją chińskiego hrabstwa Cangnan, na czele z Burmistrzem Jianzhong Zheng.

Z Norymbergi do Krakowa już bez przesiadki

W czwartek 30 października, pierwszym bezpośrednim lotem linii RyanAir z Norymbergi do Krakowa przyleciała grupa mieszkańców Norymbergi, korzystająca z oferty biura podróży POLENREISEN i Centrum Informacji Turystycznej o Krakowie działające przy Domu Krakowskim w Norymberdze.

Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie