Inne wizyty

Goście z Wuhan z wizytą w Krakowie

24 września 2018 r. Kraków odwiedzili przedstawiciele Wuhan - stolicy chińskiej prowincji Hubei i Miasta Kreatywnego UNESCO.

Spotkanie z delegacją Europejskiej Unii Seniorów

4 września 2018 r. w Krakowie gościli przedstawiciele władz Europejskiej Unii Seniorów – Prezydent An Hermans i Sekretarz Generalny Guido Dumon. W trakcie ich pobytu w naszym mieście w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się spotkanie, któremu przewodniczyła Anna Okońska-Walkowicz, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej.

Polacy ze Lwowa już po raz dwudziesty w Krakowie

W piątek, 24 sierpnia 2018 r., Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa Marzena Paszkot powitała w krakowskim magistracie 40-osobową grupę członków organizacji polonijnej „Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej”, którzy już po raz dwudziesty odwiedzili nasze miasto.

Brama do Słowackiego Raju w krakowskim magistracie

We wtorek, 7 sierpnia w krakowskim magistracie odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Spišská Nová Ves – brama do Słowackiego Raju”. Wystawę otworzyli dyrektor Biblioteki Kraków Stanisław Dziedzic oraz Jela Bednárová dyrektor Urzędu Miasta Spiska Nowa Wieś. W wydarzeniu wziął udział nowy Konsul Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie Tomáš Kašaj.

 

Wizyty studyjne niemieckiej młodzieży

W piątek 27 lipca 2018 r., Urząd Miasta Krakowa odwiedziła grupa aplikantów z Lubeki. W Krakowie przebywali oni w ramach tygodniowej wizyty studyjnej, codziennie odbywając spotkania w innych instytucjach miejskich czy państwowych. Z kolei 31 lipca magistrat gościł młodych prawników z Offenburga.

Chińscy specjaliści od transportu miejskiego w Krakowie

Delegacja z chińskiego miasta Chongquing, która gościła w Krakowie 5 lipca, była zainteresowana organizacją systemu transportu miejskiego, a w szczególności uwarunkowaniami prawnymi regulującymi funkcjonowanie sieci komunikacji miejskiej.

Pożegnalna wizyta Ambasador Finlandii

We wtorek, 3 lipca kończąca misję dyplomatyczną w naszym kraju Ambasador Finlandii J.E. Pani Hanna Lehtinen spotkała się z Zastępcą Prezydenta Krakowa Tadeuszem Trzmielem.

Wizyta mieszkańców Norymbergi

Korzystając z bezpośredniego połączenia lotniczego obsługiwanego od zeszłego roku przez RyanAir, grupa mieszkańców Norymbergi przebywała z wizytą w Krakowie od 15 do 18 czerwca 2018 r. Gościom towarzyszyła Sylwia Preußer, Zastępca Dyrektora Wydziału Kontaktów Międzynarodowych Miasta Norymbergi. 18 czerwca w Urzędzie Miasta Krakowa spotkała się z nimi Anna Okońska-Walkowicz, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa do Spraw Polityki Senioralnej.

Wizyta wyborców z Lipska

Podobnie jak w zeszłym roku, wyborcy deputowanej do Niemieckiego Bundestagu pani Kathariny Landgraf złożyli wizytę w Krakowie. 15 czerwca 2018 r. w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa z ponad czterdziestoosobową grupą gości z Lipska spotkał się Wiceprzewodniczący Rady Miasta Sławomir Pietrzyk.

OWHC dla młodzieży w Europejskim Roku Dziedzictwa Kulturowego

Od 31 maja do 4 czerwca 2018 r. w Krakowie przebywali  uczniowie szkół średnich (po 4 uczniów z każdego miasta) z Wiednia, Budapesztu, Rygi i Bańskiej Szczawnicy, którzy odwiedzili swoich krakowskich rówieśników z XVI LO, aby wspólnie wziąć udział w seminarium nt. dziedzictwa kulturowego. Był to już kolejny  projekt edukacyjny – po programie dla szkół podstawowych - organizowany przez Miasto Kraków przy wsparciu finansowym Sekretariatu Regionalnego Miast Europy Środkowo-Wschodniej Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa OWHC.

Sonda
Dni Kijowa w Krakowie (5-7.10.2018 r.) oceniasz jako:
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie