Samorządowcy z Gruzji o planowaniu przestrzennym i parku kulturowym

9 lipca 2019 r. gruzińska delegacja uczestnicząca w wyjeździe szkoleniowo-studyjnym do Polski odwiedziła Kraków. Strona gruzińska jest zainteresowana zapoznaniem się z prowadzoną polityką przestrzenną, planowaniem strategicznych inwestycji miejskich, jak również ochroną krajobrazu kulturowego.

Samorządowcy z Gruzji o planowaniu przestrzennym i parku kulturowym
Fot. Kraków Otwarty na Świat

Wizyta studyjna Gruzinów w Polsce jest jednym z kluczowych elementów projektu realizowanego przez Instytut Rozwoju Miast i Regionów w ramach tzw. współpracy bliźniaczej „Poprawa jakości infrastruktury poprzez lepszy system planowania”, którego beneficjentem jest Gruzja. Głównym celem projektu jest zwiększenie potencjału gruzińskiej administracji, zwłaszcza w zakresie planowania przestrzennego i planowania procesu inwestycyjnego. Więcej o projekcie (np. o celach projektu) można dowiedzieć się na stronie internetowej Instytutu oraz na stronie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

W Urzędzie Miasta Krakowa z delegacją spotkał się Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury Robert Piaskowski, Kierownik Pracowni Urbanistycznej Wydziału Planowania Przestrzennego Jolanta Czyż oraz Ewa Glińska-Holcer i Tomasz Przybyło z Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Po spotkaniu samorządowcy z Gruzji zwiedzili obszar objęty ochroną w postaci parku kulturowego, a także dwie interesujące ich inwestycje, tj. Centrum Kongresowe ICE Kraków i Tauron Arenę Kraków. 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Kinga Stoszek
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie