Targi MATKA w Helsinkach

Tegoroczne targi turystyczne w Helsinkach – MATKA 2014 - odbywały się w dniach 16 – 19 stycznia. Targi te należą do największych na rynku skandynawskim. Ich rangę potwierdza stale wzrastające zainteresowanie zarówno ze strony wystawców, jak i odwiedzających.

Targi MATKA w Helsinkach
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Należy odnotować bardzo duże zainteresowanie Finów – zwłaszcza w dniach otwartych dla publiczności - naszym krajem, w szczególności Krakowem, Gdańskiem i Warszawą. W ofercie krakowskiej trzeba wydzielić ofertę biur podróży (zarówno z Krakowa, jak i Małopolski), osobno zaś ofertę miasta. Krakowska oferta dotyczy prezentacji miasta, jako celu podróży (przykładem folder „Three days in Krakow" i plany miasta), a także Krakowa jako doskonałej bazy wypadowej do Wieliczki, Oświęcimia czy Zakopanego. Kraków bardzo często pojawia się na łamach rekomendowanych przez POIT miejscowych czasopism turystycznych, w tym czasopisma ukazującego się dwa razy w roku redagowanego przez stowarzyszenie „Finlandia-Polska".

Pytania i wypowiedzi odwiedzających stoisko pozwalają z grubsza podzielić ich na trzy kategorie. Pierwsza – to osoby, które już były w Polsce (ale nie w Krakowie) i planują kolejną podróż, tym razem w okolice Krakowa. Druga – to osoby, które już były w naszym mieście i planują kolejny przyjazd, pytając o szczegóły i miejsca, które widzieli pobieżnie i chcą teraz dokładnie je poznać. Trzecia grupa to osoby, które po raz pierwszy chcą wybrać się do Polski i Krakowa, pytające o rzeczy ogólne (jak dojechać/dolecieć do Krakowa, zakwaterowanie, najważniejsze atrakcje miasta i okolic).

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
POLECAMY
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie