Kraków i MATKA 2016

Kraków kolejny rok z rzędu prezentował swoją ofertę turystyczną na Targach MATKA, które odbyły się 21-24 stycznia w Helsinkach.  Międzynarodowe Targi Turystyczne MATKA (Nordic Travel Fair) to największe tego typu przedsięwzięcie promujące turystykę na całym rynku skandynawskim.

Kraków i MATKA 2016
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Historia targów w Helsinkach sięga 100 lat a w dzielnicy Pasila odbywają się one od  1975 roku. Liczba odwiedzających w tym roku to prawie 67 000 osób. MATKA jest wydarzeniem nierozerwalnie związanym z kalendarzem cyklicznym tego miasta, co roku gorąco oczekiwanym i szeroko promowanym, imprezą, na której trzeba być, dla zwiedzających to forma spędzenia weekendu. W Helsinkach zwracała uwagę olbrzymia promocja targów w całym mieście od lotniska poczynając. Gościem specjalnym wydarzenia była Hiszpania. Wśród wystawców spoza Europy i obydwu Ameryk, specjalną uwagę przyciągały również Malezja, Tajlandia, Indie i Sri Lanka. Silnie reprezentowana była Afryka, ponieważ oprócz państw Magrebu prezentował się także Madagaskar, Kenia, Tanzania i Zimbabwe.

Organizatorem polskiego stoiska był Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Sztokholmie. Tworzyli je między innymi  wystawcy: Kraków i Małopolska (Urząd Miasta Krakowa, Małopolska Organizacja Turystyczna), Podlaskie, Trójmiasto, Stowarzyszenie Gmin „Polskie zamki Gotyckie” oraz biura zajmujące się turystyką wyjazdową (Finlandia) i przyjazdową - z Krakowa "4travel".

Podczas targów nasze stoisko odwiedził Ambasador RP Przemysław Grudziński oraz inni pracownicy naszej Ambasady w Helsinkach. Również działacze Towarzystwa Finlandia-Polska byli obecni na targach, towarzysząc Paivi Erola, redaktor naczelnej pisma Suomi-Puola.

Kraków jest dobrze rozpoznawalny przez Finów. Wielu z nich mimo nawet kilkukrotnych wcześniejszych wizyt planuje ponowny przyjazd. Zaskakująco dużo pytań padło o pola golfowe w Krakowie lub okolicy oraz, z uwagi na podróż kamperem, o kempingi w Krakowie. Pytano również o wydarzenia specjalne oraz o Centrum Kongresowe ICE i Tauron Arenę Kraków i imprezy tam organizowane.

pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie
POLECAMY