Eurozaradny Kraków w telewizji chorwackiej

Centrum Kongresowe ICE Kraków, MOCAK, udogodnienia dla niepełnosprawnych, modernizacja infrastruktury tramwajowej oraz wymiana pieców – m.in te projekty unijne realizowane w Krakowie pojawiły się w telewizji chorwackiej jako przykłady skuteczności naszego miasta w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

Eurozaradny Kraków w telewizji chorwackiej
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Materiały o Krakowie i jego inwestycjach zostały wyemitowane w chorwackich serwisach informacyjnych. Nasze miasto zostało pokazane jako przykład dla miast chorwackich w pozyskiwaniu i wykorzystywaniu funduszy unijnych. W programach nie zabrakło sztandarowych inwestycji Krakowa z ostatnich lat, takich jak ICE Kraków czy MOCAK, jak również mniejszych projektów, które dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, poprawiająjakość życia codziennego krakowian.

Jak informuje rzecznik ICE Kraków Michał Zalewski, który wypowiada się w jednym z materiałów, dzięki Centrum Kongresowemu ICE Kraków, nasze miastostało się jeszcze bardziej atrakcyjne dla turystów, szczególnie tych biznesowych: – ICE Kraków stał się jedną z międzynarodowych wizytówek Krakowa – dodaje Zalewski.

Dzięki funduszom unijnym udało się również wybudować MOCAK – nowoczesne muzeum sztuki współczesnej, które w niecałe 4 lata swojej działalności zorganizowało już prawie 90 wystaw.

Kolejnym przykładem skutecznego wykorzystania funduszy unijnych przez Kraków jest rozwój i modernizacja infrastruktury tramwajowej. W jednym z materiałów wyemitowanych w telewizji chorwackiej, pokazano także liczne udogodnienia dla niepełnosprawnych, które również udało się sfinansować dzięki pomocy z Unii.

W materiale o Krakowie nie zabrakło także jednego z priorytetów obecnej polityki Miasta, czyli walki ze smogiem: – Decydując o przeznaczeniu funduszy unijnych postawiliśmy na sprawy związane z czystym powietrzem m.in. na finansowanie wymiany pieców – mówi w materiale Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Jak dodaje, każdy kto, chciałby wymienić piec może liczyć na 100% pokrycia kosztów.

Więcej w materiałach z telewizji chorwackiej:
http://www.hrt.hr/enz/eurogradani/289008/ (o Krakowie od 0.47)
http://www.hrt.hr/enz/dnevnik/289396/ (od 27.00)
http://www.hrt.hr/enz/poslovna-zona/287068/ (od 19.00)

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie