Kraków wśród najlepszych miast na weekendowy wypad w Europie

Barcelona, Praga i Berlin znalazły się na podium rankingu 100. najlepszych miast na weekendowy wypad w Europie w 2017 roku. Wysokie, 8. miejsce w tym zestawieniu zajął Kraków.

Kraków wśród najlepszych miast na weekendowy wypad w Europie
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Ranking przygotowały dwa serwisy, przez które można znaleźć bilety na samolot, pociąg czy autobus, oraz miejsca noclegowe.

Wykorzystane w zestawieniu kryteria, które wzięto pod uwagę podczas oceniania i klasyfikowania miast, pozwoliły nie tylko stworzyć listę 100 najciekawszych miast w Europie, ale także wyodrębnić top 10 w każdej z rozpatrywanych kategorii (m. in. komunikacja, kuchnia, rozrywka, baza noclegowa).

Po podsumowaniu wyników ogólnego rankingu 100. najlepszych europejskich miast na weekend w 2017 roku, okazało się, że Barcelona to zdecydowany faworyt. Tuż za nią znalazły się Praga oraz Berlin, a Kraków, który przyciąga co roku coraz więcej turystów (w 2015 roku ponad 10 milionów), uplasował się na mocnej, 8. pozycji.

Wśród pierwszej dziesiątki znalazły się następujące miasta: Madryt (4), Londyn (5), Paryż (6), Lizbona (7), Budapeszt (9) i Sewilla (10). Na uwagę zasługuje niezbyt jeszcze popularny Kijów, gdzie znajdują się tanie miejsca noclegowe, i Bukareszt – miasto z najtańszą komunikacją (najtańsze taksówki w Europie).

Kraków, zdaniem twórców rankingu zasługuje na szczególną uwagę ze względu na szeroką ofertę kulturalną, zwłaszcza muzealną. Muzeum Podziemne, Fabryka Emalia Oskara Schindlera, żydowska dzielnica Kazimierz to obok Rynku Głównego i Wawelu żelazne punkty programu zwiedzania miasta. Wyjątkowe wrażenie na turystach robi relatywnie nowy obiekt – kładka o. Bernatka, który łączy Kazimierz z Pogórzem. W Krakowie znajduje się także wiele restauracji i kawiarni, gdzie można zjeść pyszne potrawy w przystępnych cenach. Nie wolno też zapomnieć o typowo krakowskich obwarzankach i zapiekankach z Placu Nowego.

Wśród miast, w których kwitnie życie nocne na najwyższym stopniu podium znalazł się oczywiście Berlin. Na drugim miejscu jest Kraków, który wyprzedził w tej kategorii Barcelonę i Kijów.

HomeToGo jest największą na świecie, niezależną porównywarką domków letniskowych, domów i apartamentów wypoczynkowych. Za pomocą strony łatwo i szybko można wyszukać i porównać ponad 7 milionów ofert noclegów z ponad 250 portali noclegowych. Wygodne filtry pozwalają na wybór tego noclegu, który najlepiej odpowiada indywidualnym potrzebom każdego użytkownika.

GoEuro.pl to wyszukiwarka połączeń komunikacyjnych, która umożliwia wyszukiwanie oraz porównywanie połączeń kolejowych, autokarowych i lotniczych na terenie Europy, a także zakup biletów. Współpracując z ponad 450 przewoźnikami, GoEuro rewolucjonizuje proces planowania podróży poprzez oferowanie użytkownikom znacznie szerszego wyboru połączeń, przystępnych cen i czasu podróży oraz łatwego sposobu dokonywania rezerwacji.

Pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie