Global Tenant entuzjastycznie o 19. Kongresie Międzynarodowej Unii Lokatorów

Global Tenant, kwartalnik wydawany przez Międzynarodową Unię Lokatorów (UIT) – organizatora 19. światowego kongresu Unii, który odbył się w Krakowie w dniach 25-27 października 2013 r., opublikował relację z organizacji wydarzenia i opisał najważniejsze wystąpienia uczestników.

Global Tenant entuzjastycznie o 19. Kongresie Międzynarodowej Unii Lokatorów
Fot. Global Tenant

Oto jak Magnus Hammar Sekretarz Generalny UIT wspomina październikowy kongres (tłum. z j. angielskiego):

Udany kongres UIT w Krakowie

19. Kongres Międzynarodowej Unii Lokatorów (UIT) zgromadził ponad 120 delegatów z 25 krajów – rekord wszechczasów! Miasto Kraków w południowej części Polski został doceniony jako miejsce kongresu tym bardziej, że XIX-wieczny Klub Oficerski, w którym odbywała się konferencja znajduje się w pobliżu historycznego centrum miasta.

Prezydent Krakowa, prof. Jacek Majchrowski dokonał otwarcia kongresu oraz powitał delegatów UIT w Krakowie. Profesor Majchrowski skorzystał z okazji by wręczyć "klucz do bram miasta" Polskiemu Zrzeszeniu Lokatorów (PZL) w uznaniu długiej i ważnej pracy.

PZL jest członkiem IUT od 1993 r., a w Polsce działa od 1989 r., od czasu przywrócenia demokracji. PZL zostało utworzone z inicjatywy zatroskanych obywateli, wśród nich obecnej Prezes Zrzeszenia Alicji Sarzyńskiej, z potrzeby wpływu na proces prywatyzacji i zwrotu mieszkań i domów.

Prezydent zwrócił uwagę na starania miasta, by odtworzyć miejskie zasoby mieszkań lokatorskich w regionie Krakowa – starania, na które jest duże zapotrzebowanie, jako że mieszkalnictwo jest poza zasięgiem większości polskich gospodarstw domowych o średnich i niskich przychodach, szczególnie ludzi młodych, starszych i młodych rodzin.

Czytaj cały artykuł

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie