Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zobacz także

Wiedeń (nie tylko) dla narciarzy

2021-05-11

Narciarstwo na dobre zawitało do Wiednia w 1966 roku. Ośrodek Hohe Wand Wiese dawał wiedeńczykom możliwość uprawiania sportów zimowych bez konieczności dalekich podróży, a jego oferta od razu zyskała ogromną popularność. Nie jest to szczególnie  zaskakujące, gdy mamy do czynienia ze sportem narodowym Austriaków! Od tego czasu narciarstwo w Wiedniu przeszło niejedną ewolucję, o której dowiecie się czytając (i oglądając) kolejny odcinek z cyklu „Kroniki sportowe“.

Wileński Festiwal Sportu

2021-05-10

Wilno jest miastem, które kocha sport i aktywność fizyczną. Spotkacie tu wiele osób które uprawiają jogging, jeżdżą na rowerze czy ćwiczą w przestrzeniach miejskich.  Marzenie o tym, by mieszkańcy stolicy Litwy prowadzili zdrowy styl życia jeszcze dziesięć lat temu było zaledwie ambitnym celem lokalnego samorządu. To, że dzisiaj się spełnia, jest w dużej mierze zasługą organizowanego od dekady Wileńskiego Festiwalu Sportu – jednej z najpopularniejszych miejskich imprez.  

„Gotuj po hiszpańsku II”. Trwa kolejny nabór do bezpłatnego projektu!

2021-05-06

Fundacja Rozwoju Kompetencji i Przedsiębiorczości PROAKTYWNI prowadzi kolejny nabór do XI edycji bezpłatnego projektu „Gotuj po hiszpańsku II”. Projekt jest skierowany zarówno do zawodowych kucharzy, jak i osób, które pasjonują się gotowaniem. W ramach projektu można wyjechać na 60 dni do Walencji na kurs kuchni śródziemnomorskiej i języka hiszpańskiego oraz praktyki w restauracjach dostosowane do potrzeb i umiejętności uczestników.

Florencja i jej historyczna piłka nożna

2021-05-06

Jeśli ktoś, planując zwiedzanie Florencji, chciałby zgłębić wiedzę o kulturowym dziedzictwie tego miasta, powinien zasiąść na trybunie i wspólnie z florentczykami przeżywać emocje związane ze specyficznym meczem finałowym, który 24 czerwca – w dniu św. Jana, będącego patronem miasta - odbywa się przed Bazyliką Santa Croce. To jedyna w roku okazja, aby zostać kibicem historycznej, florenckiej piłki nożnej! Przedstawiamy drugi odcinek cyklu "Kroniki sportowe".

Kultura na wyciągnięcie ręki! – założenia polityki Kraków Culture

2021-05-05

Bogactwo oferty kulturalnej Krakowa tworzone przez kilkaset małych i dużych centrów kultury, ponad 100 oddziałów muzealnych i kilkadziesiąt festiwali to potężny rozwojowy zasób, także dla miasta głęboko doświadczonego przez kryzys czasu pandemii. Odbudowa turystyki przyjazdowej do miasta będzie możliwa także dzięki bliższej współpracy sektora kultury i turystyki. Przedstawiamy zestaw narzędzi wspierających integrację komunikacji marketingowej, promocji kultury i dyplomacji kulturowej Krakowa.

Prestiżowe wyróżnienie dla Muzeum Krakowa

2021-05-05

Thesaurus Cracoviensis, oddział Muzeum Krakowa, otrzymał wyróżnienie podczas gali European Museum of the Year Award – najważniejszych nagród muzealnych w Europie.

Miasto sportu Innsbruck

2021-05-05

Niezależnie od tego, czy chodzi o sport uprawiany rekreacyjnie czy zawodowo, o nowe czy tradycyjne dyscypliny, dziedzictwo sportowe Innsbrucka jest od czasów Igrzysk Olimpijskich pieczołowicie kultywowane. Dla mieszkańców tego austriackiego miasta liczy się jedno: aktywne uczestnictwo! Poznajcie sportowy Innsbruck w pierwszym odcinku naszego majowego cyklu „Kroniki sportowe”.

To będzie maj równości

2021-05-05

Kultura jest prawdziwą przestrzenią wolności, a o wolności nie może być mowy bez równości, wzajemnego szacunku i zrozumienia. Sztuka uczy wrażliwości, otwiera nowe perspektywy i pokonuje bariery, dlatego też zapraszamy wszystkich mieszkańców Krakowa do udziału w wydarzeniach „Maja równości”.

Ewa Pasternak. Kolaże – Wystawa w Domu Norymberskim

2021-05-04

Wystawa prezentuje dwie autonomiczne serie kolaży Ewy Pasternak: „Wszystko wskazuje na to, że wygrałyśmy” (2019) oraz „W twoim ogrodzie się śni. Ty musisz się obudzić.” (2020).

Oba projekty są powiązane wspólnym wizualnym mianownikiem - powstały na bazie archiwalnych fotografii autorstwa Zofii Rydet z lat 50., 60. i 70., należących do obszernego zbioru nazwanego współcześnie przez Fundację im. Zofii Rydet „Dokumentacjami”.

W kolażach Ewy Pasternak to co kruche, lekceważone czy niewidziane wysuwa się na pierwszy plan. To co ciche może pozostać w ciszy, a jednocześnie krzyczeć głośniej niż jakikolwiek głos sprzeciwu. Podobnie jak Zofia Rydet, Ewa Pasternak z szacunkiem zaprasza nas na spotkanie z tym, co często zdaje się funkcjonować na marginesie struktur społecznych opartych na postępie, produktywności i rozumie.

Konkurs plastyczny „Tradycje narodów świata – Tradycje Krakowa”. Etap lokalny rozstrzygnięty!

2021-05-04

Znamy już laureatów pierwszego, lokalnego etapu międzynarodowego konkursu plastycznego Ligi Miast Historycznych „Tradycje narodów świata”, który był organizowany przez miasto Kraków w dniach 18 marca – 18 kwietnia 2021 roku. Czyja praca będzie reprezentować Kraków na międzynarodowym etapie konkursu w rosyjskim Kazaniu?

Znajdź