Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zobacz także

Europejska Inicjatywa Obywatelska Siedmiogrodzkich Węgrów

2020-12-16

Kraków współpracuje z dwoma partnerami na Węgrzech: Budapesztem i Peczem. W związku z tym długoletnimi partnerstwami uwadze naszej - i wszystkich krakowian - polecono inicjatywę obywatelską zgłoszoną przez węgierską mniejszość mieszkającą w rumuńskim Siedmiogrodzie.

Nagroda Cesarza Maksymiliana. Zaproszenie do składania wniosków

2020-12-14

Nasze miasto partnerskie Innsbruck, wspólnie z krajem związkowym Tyrol od 1997 roku przyznaje Nagrodę Cesarza Maksymiliana za wybitne osiągnięcia na rzecz tworzenia polityki lokalnej i regionalnej w Europie. Po zmianie formuły, Nagrodę może otrzymać nie tylko osoba, ale także instytucja planująca interesujący europejski projekt. Wnioski składać można już teraz!

Zmieniamy się dla WAS!

2020-12-11

Zauważyliście, że nasza strona zmieniła ostatnio swój wygląd? Od dziś Kraków Otwarty na Świat prezentuje się w nowej szacie graficznej we wszystkich swoich wersjach językowych: polskiej, angielskiej, rosyjskiej, francuskiej, niemieckiej, włoskiej i hiszpańskiej. Czytajcie i polecajcie nas swoim znajomym!

 

Publikacja „Przestrzeń krakowskiej szkoły”

2020-12-10

Uczniowie w szkolnych murach spędzają znaczną część swojego życia. Jak sprawić, aby otaczająca ich przestrzeń nie tylko pomagała w nauce, ale była też bardziej przyjazna i komfortowa? Jak tworzyć szkoły, w których młodzi ludzie będą chętniej nawiązywać relacje z rówieśnikami? To tylko część pytań, na które odpowiedzi próbują znaleźć autorzy publikacji „Przestrzeń krakowskiej szkoły” wydanej przez Miasto Kraków.

Europejskie badanie mobilności – wypełnij ankietę

2020-12-10

Naukowcy z kilku europejskich uczelni wyższych prowadzą międzynarodowe badania, obejmujące Polskę, Czechy, Słowację, Chorwację i Słowenię. Ich tematem są zmiany mobilności mieszkańców po wprowadzeniu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.

Konkurs plastyczny „Światowe Dziedzictwo – Młodzieńcza Wizja 2021”

2020-12-10

W 1993 roku Bańska Szczawnica (Banska Štiavnica), średniowieczne miasto górnicze na Słowacji, zostało wpisane na Listę UNESCO. Od tego czasu, Urząd Miasta Banska Štiavnica, aktywnie współpracujący z Krakowem w Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa, co roku zaprasza dzieci w wieku szkolnym do podzielenia się swoją kreatywnością i przedstawienia własnej wizji miasta światowego dziedzictwa. Zaproszenie dla młodych krakowian, również i w tym roku, przesłała na ręce Prezydenta Krakowa Burmistrz Bańskiej Szczawnicy. Dlatego zachęcamy do udziału w 27. edycji międzynarodowego konkursu plastycznego „Światowe Dziedzictwo – Młodzieńcza Wizja 2021".

„Białoruś. Droga do wolności” – wystawa fotografii

2020-12-10

10 grudnia - w Międzynarodowym Dniu Praw Człowieka - Kraków, jak wiele innych polskich miast, w szczególny sposób solidaryzuje się z Białorusinami. „Białoruś. Droga do wolności” to wystawa fotografii, dokumentujących walkę Białorusinów – protesty na ulicach Mińska, Grodna, Witebska, Mohylewa, Brześcia i innych białoruskich miast.

Wręczenie Polskich Nagród im. Sérgio Vieira de Mello

2020-12-10

W czwartek, 10 grudnia, zostały wręczone Polskie Nagrody im. Sérgio Vieira de Mello, Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka. Laureatami tegorocznej, siedemnastej edycji nagrody zostali: Hussein Koro Ibrahim Alqaidi, białoruskie Centrum Obrony Praw Człowieka „Wiasna” oraz Marian Turski.

Bezpieczne podróże do Petersburga i Krakowa

2020-12-09

W celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym i obywatelom, St. Petersburg - jako pierwsze miasto Rosji - przystąpił do międzynarodowego programu „Safe Travels” („Bezpieczne podróże”), promującego bezpieczną turystykę i rekreację.

Stan wolności artystycznej osób LGBTI – wnioski z międzynarodowego raportu

2020-12-09

10 grudnia, w Międzynarodowym Dniu Praw Człowieka, w Krakowie został ogłoszony raport na temat wolności wypowiedzi artystycznej osób LGBTI, przygotowywany przez organizację Freemuse. Raport przybliża przypadki 149 naruszeń wolności artystycznej, które miały miejsce w 40 krajach oraz on-line.

Znajdź