Krakau-Frankfurt Jazz Unit - krakowscy muzycy we Frankfurcie nad Menem

Koncert „Krakau-Frankfurt Jazz Unit” z udziałem wybitnych muzyków jazzowych z Krakowa odbył się w czwartek 30 czerwca 2016 r. o godz. 19.30 na estradzie frankfurckiego Ogrodu Palmowego. Został on zorganizowany w ramach obchodów 25-lecia partnerstwa Krakowa i Frankfurtu nad Menem dzięki wsparciu finansowemu urzędów obu miast.

Krakau-Frankfurt Jazz Unit - krakowscy muzycy we Frankfurcie nad Menem
Fot. www.pawelkaczmarczyk.com

Na koncercie zagrali: utalentowany skrzypek Bartosz Dworak, laureat I Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Jarosława Seiferta w 2014 r., Paweł Kaczmarczyk, znany w świecie pianista i kompozytor jazzowy, mający na swoim koncie szereg nagrań płytowych, basista Maciej Adamczak, pracujący również w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz wybitny perkusista Janusz Stefański, krakowianin z urodzenia, absolwent wspomnianej Akademii Muzycznej, mieszkający od wielu lat we Frankfurcie nad Menem, inicjator wspólnego koncertu muzyków z Krakowa i Frankfurtu. Dla podkreślenia faktu, że będzie to koncert z udziałem muzyków z obu miast, nadano mu nazwę „Krakau-Frankfurt Jazz Unit”.

Cieszące się międzynarodową renomą koncerty jazzowe w pięknym Ogrodzie Palmowym we Frankfurcie nad Menem organizowane są od 1959 r. i uznawane są za najstarszy plenerowy festiwal jazzowy na świecie. Utwierdziły one pozycję Frankfurtu jako znaczącego ośrodka jazzu w Europie. Występy znanych polskich muzyków w ramach tego cyklu koncertowego mają długoletnią tradycję. Obecnie koncerty te organizowane są przez stowarzyszenie „Jazzinitiative Frankfurt”.

Za dwa tygodnie dla obu miast nastąpi kolejna „jazzowa” odsłona obchodów jubileuszowych. Podczas Nocy Jazzu w Krakowie, która odbędzie się w sobotę 16 lipca 2016 r., na Małym Rynku wystąpi znany zespół jazzu tradycyjnego z Frankfurtu „Gustl Mayer’s FRANKFURT SWING ALL STARS”. Reasumując: partnerstwo obu miast to także wspólne jazzowanie, które połączy  miłośników tej muzyki z Frankfurtu i Krakowa.

pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie