Niecodzienny Kraków we Frankfurcie nad Menem

W ramach kolejnej odsłony obchodzonego w tym roku jubileuszu 25-lecia partnerstwa Krakowa i Frankfurtu, w mieście nad Menem prezentowana jest wystawa „Codzienne spojrzenia na niecodzienne piękno Krakowa” autorstwa krakowskiego fotografa Wiesława Majki. Wystawa, którą mieszkańcy Frankfurtu mogą oglądać w gmachu głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej, została zainaugurowana 7 listopada i potrwa do 26 listopada.

Niecodzienny Kraków we Frankfurcie nad Menem
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Mieszkając  w Krakowie często nie zwracamy uwagi na piękno naszego miasta i – jak zauważyła poetka Wisława Szymborska – zazwyczaj myślimy o czymś innym, przechodząc obok Wawelu… Właśnie te codzienne, przypadkowe spojrzenia na nasz „niecodzienny” Kraków starał się uchwycić i pokazać Wiesław Majka na swojej wystawie. Złożona z 14 tematycznych plansz ekspozycja była już prezentowana w Norymberdze i Bratysławie. Tym razem krakowskie zakątki będą cieszyć oko mieszkańców partnerskiego Frankfurtu.

W inauguracji wystawy, wpisującej się w program obchodów 25-lecia współpracy Krakowa i Frankfurtu nad Menem, wziął udział jej autor. Urodzony w 1957 r. Wiesław Majka jest absolwentem Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum” i członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej. Od 1993 r. dokumentuje on najważniejsze wydarzenia w Krakowie z udziałem władz samorządowych. Współpracuje z wydawnictwami krajowymi i lokalnymi. Fotoreporter Urzędu Miasta Krakowa, autor albumu fotograficznego „Kraków” (wydania 2006 i 2007) oraz licznych wystaw prezentowanych w kraju i za granicą.

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie