Krakowscy licealiści poznają Chiny

Uczniowie XX Liceum Ogólnokształcącego i ich opiekunowie udali się do Pekinu, aby uczestniczyć w obozie naukowym, podczas którego zapoznają się z odmiennością i różnorodnością cywilizacji i dorobku kulturowego Chin. Liceum realizuje autorski program „Dziedzictwo krajów Dalekiego wschodu – Chiny” i prowadzi z Państwem Środka intensywną współpracę.

Krakowscy licealiści poznają Chiny
Fot. pixabay.com

Grupa 16 uczniów i trzech opiekunów będzie przebywać w Chinach od 3 do 16 kwietnia. Tytuł wyjazdu to: „Ponad podziałami, mosty kulturowe i dialog z Innymi. Państwo Środka od środka”. W ramach współpracy z Pekińskim Uniwersytetem Języków Obcych uczniowie wezmą udział w warsztatach wraz ze studentami polonistyki III roku Uniwersytetu Pekińskiego. Odwiedzą też Ambasadę RP w Pekinie, poznają działalność dyplomacji, zgłębią zagadnienia dwu- i wielojęzyczności.

Krakowscy uczniowie i nauczyciele będą podczas pobytu „ambasadorami” kultury polskiej i przyczynią się do promocji Polski na Dalekim Wschodzie. Do swoich bagaży spakowali też wydawnictwa i gadżety promocyjne z Krakowa, przygotowane przez Wydział Promocji i Turystyki UMK.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie