A handful of accepDance. Krakowsko-tyrolski projekt w Innsbrucku

13 kwietnia 2018 r. w znanym centrum kulturalnym „Treibhaus” w austriackim Innsbrucku w ramach wspólnego projektu „A handful of accepDance“ muzycy z Krakowa – Piotr Domagała i Oleg Dyyak – wystąpili z mieszkającymi w Tyrolu Martinem Weselym, Flo Hupfaufem i Andreasem Schifferem.

A handful of accepDance. Krakowsko-tyrolski projekt w Innsbrucku
Fot. materiały prasowe

„A handful of accepDance“ to wspólny projekt pięciu charyzmatycznych muzyków. Przypadkowe spotkanie polskich i austriackich artystów na Międzynarodowym Festiwalu w Tychach, gdzie obie grupy miały okazję występować tego samego wieczoru, zaowocowało wspólnym projektem, który był prezentowany w różnych miastach Austrii.

Dla muzyków uczestniczących w tym projekcie najistotniejsza jest akceptacja najróżniejszych tradycji muzycznych oraz ich odmiennych osobowości, a ich prosta międzyludzka komunikacja prowadzi do wspólnego i nietuzinkowego przeżywania muzyki wolnej od ograniczeń. Kameralne współdziałanie możliwe jest dzięki unikalnym brzmieniom oraz indywidualizmie każdego z muzyków i pojawia się na przemian z nowoczesnymi, żywiołowymi rytmami. Ponadto współpraca z takimi muzykami, jak John Zorn, Tomasz Stańko czy The Cracow Klezmer Group, owocuje w tym projekcie ekscytującym i barwnym obrazem muzycznym.

pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie